czwartek, 20 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Pomoc medyczna w święta. Gdzie można się zgłaszać?

Pomoc medyczna w święta. Gdzie można się zgłaszać?

W tym roku święta Bożego Narodzenia rozpoczynają się w niedzielę uroczystą Wigilią. Tego dnia nieczynne będą przychodnie, a lekarze rodzinni nie będą przyjmować. Co w sytuacji nagłego zachorowania? Gdzie szukać pomocy?

W gorzowskim szpitalu przez cały okres świąteczny nieczynne będą poradnie, punkt wydawania wyników oraz rejestracja. W przypadku nagłego, poważnego zachorowania lub w sytuacji, gdy środki dostępne bez recepty nie przyniosą efektów, chorzy będą mogli uzyskać pomoc w gabinetach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Lekarze będą tam przyjmowali przez całą dobę, aż do wtorku.

„Pacjenci powinni się tu zgłaszać w przypadku nagłego zachorowania, gdy domowe środki lub leki dostępne bez recepty nie przynoszą poprawy. Natomiast w nocnej i świątecznej opiece nie przedłużymy recepty na leki przyjmowane stale czy np. zwolnienia L4” czytamy w komunikacie wydanym przez gorzowski szpital.

Do gabinetów nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej należy wejść przez Izbę Przyjęć, znajdującą się od strony lądowiska LPR, przy wiacie dla karetek.

Bez zmian będzie także działał Szpitalny Oddział Ratunkowy. Tutaj również cały czas można będzie uzyskać pomoc, ale w cięższych przypadkach.

„W przypadku nagłego, zagrażającego życiu, pogorszenia stanu zdrowia, np.: z powodu nagłych urazów (wypadek, rany cięte), ostrego bólu w klatce piersiowej, ostrego bólu brzucha czy zaburzenia świadomości lub mowy. Przypominamy, że pacjenci SOR-u przechodzą triage, czyli wstępną selekcję medyczną i to na jej podstawie ustalana jest kolejność udzielania pomocy” informuje szpital.

Jeśli chodzi o odebranie wyników to pacjenci mający Internetowo Konto Pacjenta cały czas będą mieli do nich dostęp. Będzie się też można zdalnie zarejestrować do poradni (z terminem przyjęcia po świętach).


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
pochmurnie
11.6 ° C
11.6 °
11.6 °
32 %
2.4kmh
16 %
czw.
22 °
pt.
28 °
sob.
23 °
niedz.
23 °
pon.
18 °

NAJPOPULARNIEJSZE