poniedziałek, 25 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Ponad 400 miejsc dla osób z Ukrainy przygotował Gorzów

Ponad 400 miejsc dla osób z Ukrainy przygotował Gorzów

Decyzją wojewody lubuskiego w Gorzowie (oraz m.in. w Zielonej Górze) wytypowano miejsca, w których mogliby się zatrzymać uchodźcy przybywający z ogarniętej wojną Ukrainy. W Gorzowie wskazano na sześć obiektów, które mogą przyjąć łącznie 451 osób.

W czwartek rano Rosja, pod przywództwem Władimira Putina, zaatakowała Ukrainę. Dzisiaj żołnierze dostali się pod Kijów i próbują sforsować miasto jednak wojska ukraińskie dzielnie bronią swojego miasta. Wielu ludzi musi jednak uciekać ratując swoje życie. Na ukraińskich drogach wyjazdowych są duże korki, mieszkańcy albo uciekają w inne, spokojniejsze miejsca na Ukrainie, albo całkowicie próbują się z niej wydostać. Część z nich zapewne pojawi się w Polsce dlatego należy odpowiednio przygotować się do ich przyjęcia.

W związku z aktualną sytuacją polityczną związaną z Ukrainą, przygotowując się na ewentualne skutki mogące spowodować masową emigrację ludności z Ukrainy na teren Polski, Wojewoda Lubuski polecił starostom województwa lubuskiego oraz Prezydentom Gorzowa Wielkopolskiego oraz Zielonej Góry wytypowanie obiektów, na administrowanych terenach, w których możliwe byłoby ich zakwaterowanie – poinformowała Marta Liberkowska, dyrektor gorzowskiego Wydziału Promocji i Informacji.

W Gorzowie wytypowano łącznie sześć takich miejsc, to m.in. hotele czy internaty. Będzie tam mogło znaleźć schronienie 451 osób. Urzędnicy liczą się z tym, że do Gorzowa przyjadą też rodziny tych Ukraińców, którzy od jakiegoś czasu pracują już w naszym mieście. Wielu z nich trzeba będzie zapewnić odpowiednią opiekę. Będą to jednak głównie kobiety i dzieci dlatego, ze mężczyźni w wieku od 18 do 60 lat otrzymali zakaz opuszczania Ukrainy.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
18.4 ° C
18.4 °
18.4 °
69 %
1.5kmh
98 %
pon.
18 °
wt.
25 °
śr.
27 °
czw.
26 °
pt.
26 °

NAJPOPULARNIEJSZE