niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Prace na deptaku idą pełną parą! Co się zmienia?

Prace na deptaku idą pełną parą! Co się zmienia?

Obecnie w okolicy Studni Czarownic wykonawca przygotowuje podbudowę pod konstrukcję nawej nawierzchni ulicy Hawelańskiej. Równolegle wykonywane są przyłącza kanalizacji deszczowej, a postęp prac widać gołym okiem.

Pod koniec maja na ulicy Hawelańskiej rozpoczął się remont deptaka na odcinku od ul. Sikorskiego do ul. Wełniany Rynek. Jak informują urzędnicy: w tej chwili trwają tam zaawansowane prace.

Prace prowadzone na deptaku polegają na profilowaniu koryta drogi, zagęszczeniu podłoża oraz układaniu obrzeży. Równolegle, na ul. Wełniany Rynek, wykonywane są przyłącza kanalizacji deszczowej informuje Ewa Iwańska, dyrektor spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie.

Co dalej? W kolejnym etapie na deptaku układana będzie nawierzchnia z kostki granitowej i zamontowane zostanie nowe oświetlenie uliczne. Natomiast na ul. Wełniany Rynek planowane jest profilowanie drogi oraz wykonanie konstrukcji pod nawierzchnię.

Przebudowana zostanie również sieć oświetlenia oraz teletechniczna.

Na sam koniec to co najlepsze, czyli mała architektura, w tym ławeczki, donice, stojaki rowerowe i dużo zieleni.

Robotami zajmuje się firma Steinbudex-JM Jerzy Majorek ze Świdnicy, która wyceniła koszt prac na ponad 6,3 mln złotych, z czego 5,6 mln to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Wspierania Inwestycji Lokalnych.

Prace mają się zakończyć w drugim kwartale przyszłego roku.

Przypomnijmy: w rejonie ulicy Hawelańskiej występują zmiany w organizacji ruchu i kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
54 %
2.1kmh
100 %
niedz.
19 °
pon.
25 °
wt.
24 °
śr.
19 °
czw.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE