czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Prace zakończone. Rondo na Kosynierów Gdyńskich w całości przejezdne

Prace zakończone. Rondo na Kosynierów Gdyńskich w całości przejezdne

Zakończyły się roboty na rondzie na wysokości IV LO i na skrzyżowaniu ponownie obowiązuje ruch okrężny. Do tej pory, z uwagi na prace związane m.in. z wymianą nawierzchni an ulicy Kosynieró Gdyńskich, rondo funkcjonowało jako rondo z pierwszeństwem określonym znakami drogowymi.

To świetne informacje dla kierowców, którzy regularnie podróżują ulicą Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie. Od poniedziałku (18.12) na rondzie zlokalizowanym na wysokości IV Liceum Ogólnokształcącego przywrócono wcześniejszą organizację ruchu. To oznacza mniej problemów i łatwiejszy przejazd.

Zmiany na rondzie przy IV LO. Jak jeździć?

W tej chwili, po tymczasowych zmianach związanych z przebudową nawierzchni na Kosynierów Gdyńskich, na rondzie ponownie obowiązuje tradycyjny ruch okrężny. Przywrócony został układ relacji na dwóch wlotach ronda: od strony ul. Estkowskiego oraz od ulicy Łokietka. W obu przypadkach prawe pasy ruchu przeznaczone są do jazdy w prawo (zjazd na najbliższym wylocie), a lewe pasy do jazdy w lewo bądź do zawracania na rondzie.

Nadal na ulicy Kosynierów Gdyńskich, od ronda Kosynierów Gdyńskich w kierunku ul. Żwirowej, ruch odbywa się jednokierunkowo, a na prawym pasie utrzymany został buspas z przystankiem zastępczym dla autobusów MZK.

Autobusy MZK zmieniają trasy

Nowa organizacja ruchu na rondzie wiążę się z koniecznością wprowadzenia zmian w kursowaniu miejskich autobusów. I tak:

  • od poniedziałku, od godziny 4:45 linie autobusowe nr 100, 101, 111, 121,124, 136 oraz linia nocna 511 w kierunku śródmieścia, od przystanku Armii Polskiej jeżdżą ulicami – Armii Polskiej, Łokietka do ronda Kosynierów Gdyńskich, na którym następuje powrót na stałe trasy (sprzed remontu ul. Kosynierów Gd.),
  • od wtorku (19.12) nastąpi zmiana tras linii autobusowych nr 106, 117, 130, których kursy ze Stanowic, Baczyny, Odlewników, Chróścika, K-SSSE kończyć się będą na przystanku AWF przy ul. E. Estkowskiego, (zamiast przystanku Dworcowa przy ul. gen. Wł. Sikorskiego).

💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
4.2 ° C
4.2 °
4.2 °
89 %
1.4kmh
98 %
czw.
10 °
pt.
7 °
sob.
6 °
niedz.
7 °
pon.
4 °

NAJPOPULARNIEJSZE