wtorek, 28 marca, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Prawie 800 tysięcy złotych dla Regionalnego Centrum Przedsiębiorczości

Prawie 800 tysięcy złotych dla Regionalnego Centrum Przedsiębiorczości

Środki pochodzą z województwa lubuskiego z Regionalnego Programu Operacyjnego. Pieniądze powędrują m.in. na wdrożenie systemów teleinformatycznych i multimedialnych tak, aby przedsiębiorcy mieli tam jak najlepsze warunki do pracy.

Regionalne Centrum Przedsiębiorczości będzie się mieściło w dawnej Willi Jaehnego, która znajduje się przy ulicy Kosynierów Gdyńskich. Obecnie trwają jeszcze prace adaptacyjne, aby dostosować budynek do potrzeb przedsiębiorców, ale roboty już się powoli kończą.
Przypomnijmy: ma to być miejsce, które będzie skupiać wszystkich lokalnych przedsiębiorców. Będą oni mogli w jednym miejscu załatwić swoje sprawy, skorzystać z wyspecjalizowanych usług, uzyskać pomoc doradczą czy prawną. Na miejscu będą m.in. biura, sale konferencyjne, multimedialne i szkoleniowe.

Obecnie trwają jeszcze ostatnie prace, a samorząd przekazał na tą inwestycję dodatkowe środki.

– Udało nam się pozyskać kolejnych blisko 800 tys. zł po to, by ten obiekt był nie tylko piękny, odnowiony, ale też by zapewnić możliwości wykorzystania najnowszych pomocy teleinformatycznych, multimedialnych i tego wszystkiego, co będzie potrzebne państwu do rozpoczęcia intensywnej działalności. Po to, żeby to miejsce pozytywnie promieniowało na cały region, na całą lubuską gospodarkę – powiedział Marcin Jabłoński, członek zarządu województwa lubuskiego, jak czytamy na stronie www.lubuskie.pl.

Obiekt ma być gotowy do użytku już w kwietniu tego roku. Cała inwestycja to koszt ponad 11 mln 200 tysięcy złotych, z czego dofinansowanie wyniosło ponad 9 milionów złotych. Nadzór nad nią pełni Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
słabe opady śniegu
1 ° C
1 °
1 °
82 %
4kmh
92 %
wt.
5 °
śr.
8 °
czw.
17 °
pt.
13 °
sob.
9 °

NAJPOPULARNIEJSZE