wtorek, 29 listopada, 2022
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Prawie tona narkotyków i 22 zatrzymane osoby

Prawie tona narkotyków i 22 zatrzymane osoby

Gorzowscy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która w latach 2016-2020 wprowadziła na rynek prawie tonę narkotyków w tym marihuanę, amfetaminę, kokainę, ecstasy i metaamfetaminę.

Dzięki wspólnej pracy lubuskich policjantów oraz Prokuratury Okręgowej w Gorzowie udało się zatrzymać 22 osoby, w wieku od 22 do 44 lat, które zamieszane były w nielegalny proceder. Łącznie postawiono 63 zarzuty, a 14 osób zostało tymczasowo aresztowanych. Jedenastu osobom przypisano udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Zarzuty dotyczą posiadania, obrotu, przemytu oraz produkcji narkotyków.

Funkcjonariusze udowodnili, że grupa przestępcza wprowadziła na rynek blisko tonę narkotyków, które rozprowadzane były na terenie województwa lubuskiego, zachodniopomorskiego i wielkopolskiego. To miedzy innymi 623 kg marihuany, 312 kg amfetaminy, 36 tysięcy tabletek ecstasy, 10 kg metamfetaminy oraz 5 kg kokainy. Jak przyznaje policja: większość środków odurzających pochodziła z Polski i Holandii.

Ilości narkotyków zabezpieczanych oraz tych, które już zostały wprowadzone na rynek zaskoczyły nawet najbardziej doświadczonych stróżów prawa, którzy w obszarze zwalczania tego rodzaju przestępczości mają kilkunastoletnią praktykę – informuje Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie.

Podczas śledztwa funkcjonariusze zabezpieczyli też mienie o wartości 1,2 mln zł. Zatrzymanym za najcięższe przestępstwa grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Więcej informacji na stronie: www.lubuska.policja.gov.pl


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
4.1 ° C
4.1 °
2.7 °
75 %
0.9kmh
100 %
wt.
4 °
śr.
4 °
czw.
3 °
pt.
2 °
sob.
0 °

NAJPOPULARNIEJSZE