niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Przetarg na modernizację deptaku rozstrzygnięty! Wkrótce prace

Przetarg na modernizację deptaku rozstrzygnięty! Wkrótce prace

Wybrano już firmę, która zajmie się modernizacją deptaku przy ulicy Hawelańskiej wraz z ulicą Hawelańską i Wełniany Rynek. Inwestycje wykona firma Hydrobudowa Nowe Miasto Sp. z o.o. z Poznania. Koszt prac to ponad 6,5 mln zł.

Do przetargu zgłosiły się trzy firmy: z Gorzowa, Świdnicy i Poznania. Najtańszą ofertę przedstawiła firma ze Świdnicy, jednak z uwagi na to, że nie dostarczyła ona w terminie wymaganych dokumentów to ostatecznie do realizacji zadania wybrano wykonawcę z Poznania. Teraz czas na podpisanie umowy (którą w imieniu miasta zawrze spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie), co ma nastąpić jeszcze w tym miesiącu. Później mogą się rozpoczynać realne prace!

A jest co robić, bo zakres robót jest dość szeroki. Przede wszystkim chodzi o to, by ulice Hawelańska i Wełniany Rynek służyły pieszym, dlatego zlikwidowane mają zostać przeszkody architektoniczne, w tym m.in. wysokie krawężniki czy różnego rodzaju progi i nierówności. Wymieniona ma tam zostać nawierzchnia, a dodatkowo mają się pojawić elementy małej architektury (jak ławeczki) oraz więcej zieleni.

Nowością będzie również to, że wydzielona jezdnia znajdzie się jedynie na początkowym odcinku ul. Wełniany Rynek (ok. 30 m od strony ul. Sikorskiego) i będzie miała kolor grafitowy, natomiast na pozostałych odcinkach ruch samochodowy odbywać się będzie w obszarze ciągów pieszo-jezdnych, bez wydzielania jej kolorystycznie i wysokościowo. Przy Studni Czarownic powstanie zapora drogowa, która umożliwi kontrolowanie wjazdu samochodów na deptak Wełnianego Rynku” informuje spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie.

Jeśli chodzi o deptak to roboty obejmą odcinek od ulicy Sikorskiego do Studni Czarownic. Tam również pojawi się nowa nawierzchnia, ławki, stojaki rowerowe i więcej zieleni.

Prace mają potrwać do końca grudnia tego roku.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
21.6 ° C
21.6 °
21.6 °
53 %
4.6kmh
100 %
niedz.
22 °
pon.
24 °
wt.
26 °
śr.
29 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE