czwartek, 7 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Pumptrack powstanie w innym miejscu niż zakładano

Pumptrack powstanie w innym miejscu niż zakładano

Jak informują urzędnicy: specjalny tor do jazdy na rowerze czy rolkach powstanie nieco dalej niż początkowo zakładano. Wszystko dlatego, że na pierwotną lokalizację nie zgadzali się mieszkańcy.

W wyniku rozmów z mieszkańcami w sprawie planowanej budowy pumptracka w parku 750-lecia, Prezydent Miasta podjął decyzję o zmianie lokalizacji przyszłej inwestycji” czytamy w komunikacie gorzowskiego Urzędu Miasta.

Obiekt zostanie więc wybudowany kilkadziesiąt metrów dalej tak, aby nie zakłócać wspólnego korzystania z przestrzeni parku.

Pumptrack to głównie rowerowy plac zabaw służący do ogólnej, zbiorowej rekreacji. To tor, po którym można jeździć rowerem, rolkami albo wrotkami. Dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu trasy mogą z niego korzystać zarówno profesjonaliści jak i amatorzy. Chodzi przede wszystkim o to, aby propagować aktywnoisć fizyczną, spędzać czas na świeżym powietrzu i nawiązywać kontakty z innymi. Pumptrack ma być do tego idealnym miejscem. Jak sprawdzi się w Gorzowie? Przekonamy się już niedługo. Póki co trwa przetarg na wyłonienia firmy, która zajmie się przygotowaniem dokumentacji projektowej.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
-0.1 ° C
-0.1 °
-0.1 °
82 %
0.9kmh
100 %
czw.
0 °
pt.
0 °
sob.
2 °
niedz.
5 °
pon.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE