wtorek, 16 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Ratowali rannych spod ostrzału! W akcji noktowizor

Ratowali rannych spod ostrzału! W akcji noktowizor

Odpowiednio wyszkoleni funkcjonariusze to podstawa udanych akcji ratunkowych. Dlatego też lubuscy kontrterrorysci zorganizowali ćwiczenia, w trakcie których sprawdzali jak poradzą sobie z udzielaniem pomocy osobom znajdującym się pod ostrzałem, neutralizując jednocześnie działania wroga.

Wszystko wyglądało bardzo poważnie i niebezpiecznie, czyli dokładnie tak jak często dzieje się w policyjnej pracy. Nic więc dziwnego, że funkcjonariusze co i rusz muszą podnosić swoje kwalifikacje i sprawdzać swoje doświadczenie. Idealnie służą temu organizowane regularnie ćwiczenia. Takie też miały miejsce w ubiegłym tygodniu na poligonie w Wędrzynie.

Ćwiczenia lubuskich kontrterrorystów pod ostrzałem wroga

W szkoleniu wzięli udział zarówno kontrterroryści z Gorzowa i BOA jak i medycy z Lotniczego pogotowia Ratunkowego oraz sektorów prywatnych, a także przedstawiciele Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych w Lubińcu oraz Zarządu Yoshi Innovation i gorzowscy policjanci.

Uczestnicy najpierw wzięli udział w warsztatach teoretycznych, by później sprawdzić zdobytą wiedzą w praktyce. Ćwiczenia obejmowały kilka scenariuszy prawdopodobnych działań, z którymi mogą się zetknąć służby.

Policjanci i medycy udzielali pomocy osobom rannym w bardzo niebezpiecznych warunkach. Mundurowi musieli zrealizować postawione przed nimi zadania bojowe, zadbać o bezpieczeństwo medyków i umożliwić im skuteczne działanie. W tym roku dla uczestników przygotowano także zadania polegające na przeprowadzeniu zabiegów medycznych w warunkach nocnych. To wiązało się z koniecznością wykorzystania sprzętu noktowizyjnego – informuje Mateusz Sławek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Teraz mieszkańcy mogą czuć się spokojnie i bezpiecznie, bo nawet w przypadku nieoczekiwanych zdarzeń lubuskie służby będą wiedziały co robić!


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
słabe opady deszczu
19.4 ° C
19.4 °
19.4 °
80 %
2.2kmh
99 %
pon.
21 °
wt.
26 °
śr.
26 °
czw.
26 °
pt.
28 °

NAJPOPULARNIEJSZE