niedziela, 24 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Rekord pobity? Wiemy ile udało się zebrać podczas finału WOŚP w Gorzowie!

Rekord pobity? Wiemy ile udało się zebrać podczas finału WOŚP w Gorzowie!

Gorzowianie ponownie otworzyli swoje serca i wsparli 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki temu udało się zebrać… ponad 438 tysięcy złotych! A to jeszcze nie koniec, bo wciąż trwają licytacje internetowe, więc kwota na pewno wzrośnie.

Jak co roku gorzowianie tłumnie wzięli udział w świętowaniu kolejnego już finału WOŚP. Nie zabrakło koncertów, konkurencji sportowych i co najważniejsze: licytacji!

Tym razem na ulice miasta wyszło około 300 wolontariuszy, najmłodsza z kwestujących miała trzy miesiące, a najstarsza osoba 69 lat. To właśnie dzięki ich zaangażowaniu i wielkim sercom gorzowian udało się zebrać rekordową kwotę 438 896,84 zł, z czego sztab „Klub u Szefa” zebrał 13 896,84 zł, sztab imprezy zamkniętej przy Szkole Podstawowej nr 20 –12 500 zł. Dla porównania: w ubiegłym roku podczas niedzielnego finału udało się zebrać prawie 300 tysięcy złotych.

Z licytacji na scenie udało się zebrać 36 tysięcy złotych. Największym powodzeniem cieszył się fotel VIP i roczny voucher na udział w wydarzeniach organizowanych w hali sportowej przy Słowiańskiej, który poszedł za 8 tysięcy złotych! Z kolei przejażdżka na motorze z żużlowcem Andersem Thomsenem po gorzowskim stadionie została wylicytowana za 3150 zł. Plastron Stali Gorzów z autografami poszedł za 500 zł, a zestaw odzieży #Gorzów Stąd Jestem za 400 zł.

A to jeszcze nie koniec i ostateczna kwota na pewno wzrośnie, bo wciąż trwają licytacje na Allegro i zliczane są e-skarbonki.

Przypomnijmy: w tym roku WOŚP zbiera pieniądze na walkę z sepsą. Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci. Może ona dotknąć zarówno dzieci jak i dorosłych.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
bezchmurnie
21.6 ° C
21.6 °
21.6 °
59 %
0.9kmh
10 %
niedz.
19 °
pon.
22 °
wt.
25 °
śr.
26 °
czw.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE