sobota, 26 listopada, 2022
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Remont w centrum zbliża się do końca, ale będą jeszcze utrudnienia

Remont w centrum zbliża się do końca, ale będą jeszcze utrudnienia

Chodzi o przebudowę ulicy Chrobrego i Mieszka I. Obecnie trwają już prace wykończeniowe na odcinku od ulicy Pocztowej do Roosvelta. Wciąż nieprzejezdne zostaje skrzyżowanie z ulicą Łokietka, mieszkańcy muszą się też przygotować na kolejne zmiany drogowe.

Obecnie największe prace toczą się w rejonie skrzyżowania ulic Wybickiego, Jagiełły i Chrobrego oraz przy skrzyżowaniu ul. Mieszka I z ul. Roosevelta. Tam układane są krawężniki i nanoszony jest grunt nasypowy pod podłoże warstwy wierzchniej. Z kolei wzdłuż Chrobrego i Mieszka I toczą się przede wszystkim prace brukarskie i zieleniarskie. Przypomnijmy: wzdłuż Chrobrego pojawią się nowe klony – specjalna odmiana, której korona pnie się w górę nie powodując kolizji z okolicznymi budynkami. Przy wiatach przystankowych rozpoczął się natomiast montaż tablic Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej.

Wciąż jednak mieszkańcy muszą się liczyć z utrudnieniami drogowymi, bo nieprzejezdne pozostaje skrzyżowanie z ulicą Łokietka. Trwają tam prace wykończeniowe brukarskie przy mostku nad Kłodawką.

Dla mieszkańców udostępnione zostały wjazdy w ul. Mieszka I, mimo iż nadal ulica nie jest przejezdna ze względu na ciągle trwające prace – informuje Wiesław Ciepiela, rzecvznik prasowy z gorzowskiego magistratu.

To jednak nie koniec utrudnień na jakie muszą się nastawić mieszkańcy Gorzowa. Wykonawca wkrótce przystąpi do montażu brakującej części torowiska, które będzie biegło przez skrzyżowanie Chrobrego-Jagiełły-Wybickiego, a w związku z tym skrzyżowanie to zostanie na kilkanaście dni zamknięte. Póki co nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie to nastąpi. O szczegółach będziemy na bieżąco informować.

Zmiany szykują się także w rejonie ulic Chrobrego i Pocztowej, gdzie przebudowane zostaną chodniki, jezdnia i zmieni się układ komunikacyjny.

Miasto planuje również powiększenie zakresu prac o przebudowę skrzyżowania Mieszka I, Roosevelta i Kazimierza Wielkiego. To dodatkowe zadanie, które usprawniłoby funkcjonowanie tego skrzyżowania, nie było go w planie remontu obu ulic. Przebudowę mógłby wykonać ten sam wykonawca, trwają rozmowy w tej sprawie – dodaje Wiesław Ciepiela.

Cała inwestycja miała potrwać do grudnia ubiegłego roku, ale w listopadzie wykonawca złożył wniosek o przedłużenie terminu zakończenia robót. Według nowych ustaleń mają one potrwać do maja.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
91 %
0.5kmh
100 %
sob.
4 °
niedz.
8 °
pon.
4 °
wt.
4 °
śr.
3 °

NAJPOPULARNIEJSZE