niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Renowacja obrazów na najwyższym poziomie! Muzeum ma nowy sprzęt

Renowacja obrazów na najwyższym poziomie! Muzeum ma nowy sprzęt

Na wyposażeniu pracowni Muzeum Lubuskiego znalazł się kauter konserwatorski. To urządzenie, służące do konserwacji obrazów. Dzięki jego zastosowaniu możliwe jest spojenie rozdarć i naklejanie łat na rozdartym płótnie.

Zakup kautera możliwy był dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Teraz prace konserwatorskie przy renowacji będą prowadzone na najwyższym. A jeśli o tych pracach mowa, to chodzi przede wszystkim o reparacje lokalne płótna. Na czym one polegają i czym właściwie są?

Terminem reparacji lokalnych płótna określa się zabiegi wykonywane przy obrazach malowanych na podobraziach płóciennych, polegające na uzupełnieniu jego ubytków, rekonstrukcji wątku i osnowy, czy sklejaniu rozdarć podobrazia. Do wklejania łatek płótna lub reperacji rozdarć stosowane są spoiwa termoplastyczne, które zgrzewa się kauterem” wyjaśniają pracownicy Muzeum Lubuskiego na oficjalnej, Facebookowej stronie muzeum.

Przypomnijmy: w ramach projektu pod nazwą „Rozbudowa i doposażenie pracowni konserwacji i restauracji obiektów zabytkowych” do Muzeum Lubuskiego powędruje ponad 83 tysiące złotych. 44 496 to dotacja rządowa, a pozostała część kwoty pochodzi z budżetu Województwa Lubuskiego.

To właśnie dzięki tym pieniądzom muzeum kupiło już kauter, a w planach jest jeszcze zakup m.in. deminalizatora wody, stołu dublażowego, piaskarki, rejestratorów temperatury i wilgoci oraz stołów laboratoryjnych.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
54 %
2.1kmh
100 %
niedz.
19 °
pon.
25 °
wt.
24 °
śr.
19 °
czw.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE