wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Ruszył nabór do szkół podstawowych

Ruszył nabór do szkół podstawowych

Wczoraj, tj. w poniedziałek (14.03) wystartowała elektroniczna rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych. Rodzice i opiekunowie mają miesiąc na to, by zapisać dzieci do systemu.

Do klas pierwszych przyjmowane są dzieci siedmioletnie, czyli te, które urodziły się w 2015 roku. Każde dziecko mieszkające na terenie Gorzowa przypisane jest do określonego obwodu i ma zagwarantowane miejsce w szkole obwodowej. Jeśli rodzice zdecydują się posłać do niej dziecko wówczas w systemie elektronicznym muszą dokonać zgłoszenia do danej placówki. Zgłoszenie należy wypełnić internetowo, następnie, wydrukować, podpisać i zanieść do szkoły. Do tego należy też dołączyć oświadczenie o miejscu zamieszkania rodziców kandydata.

Można też wybrać inną szkołę niż obwodowa. Wtedy w systemie elektronicznym należy wypełnić wniosek. Trzeba tam zaznaczyć szkołę pierwszego wyboru i, podobnie jak w przypadku zgłoszenia, wydrukować wniosek, podpisać i zanieść do placówki (maksymalnie można wybrać trzy szkoły, a dokumenty należy zanieść do szkoły pierwszego wyboru). Jednak tutaj nie ma gwarancji przyjęcia.  Dziecko zostanie przyjęte jeśli spełni określone kryteria, a placówka będzie miała wolne miejsca.

Aby przystąpić do rekrutacji należy wejść na stronę www.gorzow.pl, następnie wybrać zakładkę „E-urząd”, później: „Edukacja – nabór do szkół podstawowych”. Rekrutacja potrwa do 13. kwietnia. Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 28. kwietnia, a od 29. kwietnia do 20. maja rodzice będą mieli czas na to, by potwierdzić pisemnie wolę przyjęcia dziecka do szkoły.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
6 ° C
6 °
6 °
73 %
2.2kmh
94 %
wt.
9 °
śr.
11 °
czw.
10 °
pt.
14 °
sob.
19 °

NAJPOPULARNIEJSZE