niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Sara ważyła ok. 500 gramów, uratowali ją gorzowscy lekarze

Sara ważyła ok. 500 gramów, uratowali ją gorzowscy lekarze

Mała Sara, kiedy przyszła na świat ważyła zaledwie 560 g i mieściła się w dłoni. Właśnie skończyła 100 dni, waży 2990 gram i już została wypisana do domu.

Sara urodziła się 27 marca. – W 28 tygodniu ciąży odeszły mi wody. Dlatego zgłosiłam się do szpitala – opowiada Kinga Golumska, mama dziewczynki. Drugim powodem, że zespół lek. Krzysztofa Kaczmarka, szefa gorzowskiego Oddziału Ginekologiczno – Położniczego podjął decyzję o cesarskim cięciu był też fakt, że dziecko od miesiąca nie przybierało na wadze.

Sara urodziła się z wagą zaledwie 560 g i długością 29 cm. Dziś to już całkiem spory niemowlak. – Nie ma retinopatii ani żadnych powikłań, które mogłyby wynikać z tak dużego wcześniactwa. Jednak przed mamą jeszcze bardzo trudny rok, bo trzeba malutką chronić przed wszelkimi infekcjami – mówi dr n. med. Barbara Michalczyk, specjalista pediatrii, neonatologii i neurologii dziecięcej, kierująca Oddziałem Noworodkowym z Pododdziałem Intensywnej Opieki nad Noworodkiem w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. 

Po 100 dniach walki o życie i zdrowie maleńkiej Sary dziewczynka została wypisana z intensywnej terapii i już jest w domu. Nadal jednak musi być pod opieką specjalistów.

To, że dziecko jest w tak dobrej formie to zasługa całego zespołu oraz dzielnej mamy, która codziennie przychodziła do Sary na oddział – podkreśla dr Barbara Michalczyk.

To drugi w ostatnim czasie taki przypadek w gorzowskim szpitalu. W ubiegłym roku w czerwcu przyszła na świat mała Karinka. Dziewczynka  również urodziła się w 28 tygodniu i ważyła dokładnie 560 g. Dziś to zdrowe, dobrze rozwijające się dziecko, które właśnie skończyło rok.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
21.6 ° C
21.6 °
21.6 °
58 %
0.5kmh
62 %
niedz.
22 °
pon.
24 °
wt.
25 °
śr.
29 °
czw.
30 °

NAJPOPULARNIEJSZE