piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Ścieżka nad Kłodawką zostanie rozbudowana

Ścieżka nad Kłodawką zostanie rozbudowana

W budżecie miasta zabezpieczono 300 tysięcy złotych na wykonanie dokumentacji projektowej drugiego etapu budowy ścieżki wzdłuż Kłodawki. Rozbudowana zostanie trasa od ulicy Chodkiewicza od granic miasta.  

Ścieżka pieszo-rowerowa będzie miała 3,6 kilometrów długości. Pojawi się tu nowe oświetlenie, miejsca do rekreacji oraz elementy małej architektury, takie jak ławeczki czy kosze na śmieci. Wizualnie wszystko będzie nawiązywało do istniejącego już odcinka trasy nad Kłodawką.

– Projekt łączy miasto z sąsiednią gminą – gorzowski odcinek szlaku będzie się łączył z trasą na terenie Kłodawy. Miasto współpracuje z gminą w sprawie tej inwestycji – przyznał Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy gorzowskiego magistratu.

Jak zaznaczają urzędnicy, miasto będzie próbowało uzyskać dofinansowanie na rozbudowę ścieżki. Odpowiedni projekt w przyszłym roku ma zostać zgłoszony do konkursu ogłaszanego przez Urząd Marszałkowski.

Trakt spacerowy nad Kłodawką to jedno z przyjemniejszych miejsc do wypoczynku w mieście. Cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców, którzy szczególnie w ciepłe dni spędzają tam wolny czas w otoczeniu pięknej przyrody.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
29.9 ° C
29.9 °
29.9 °
32 %
2.2kmh
100 %
pt.
30 °
sob.
20 °
niedz.
19 °
pon.
23 °
wt.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE