sobota, 3 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Służby pędziły do zdarzenia, którego nie było. Sprawa trafi do sądu

Służby pędziły do zdarzenia, którego nie było. Sprawa trafi do sądu

W sobotę (24.09) gorzowskie służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o nieprzytomnym mężczyźnie, który został pobity kijem. Na miejsce natychmiast udali się zarówno policjanci, medycy jak i strażacy-ochotnicy. Jak się okazało zgłoszenie było fałszywe, a żadne pobicie nie miało miejsca.

O wypadku poinformowała 50-letnia kobieta. To właśnie ona zadzwoniła do gorzowskiej komendy apelując o pilną interwencję w miejscowości Brzeźno. Zgłoszenie dotyczyło mężczyzny nieprzytomnego na skutek pobicia kijem bejsbolowym.

Policjanci z wykorzystaniem sygnałów świetlnych i dźwiękowych gnali na miejsce interwencji. W tym samym czasie informacja o rannym mężczyźnie dotarła do Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Policjanci na miejscu zastali nie tylko medyków, ale także strażaków-ochotników – informuje Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Jak się okazało zgłoszenie było bardzo mocno naciągane. Mężczyzna nie stracił przytomności i sam podszedł do lekarzy prosząc o zbadanie. Medycy stwierdzili też brak jakichkolwiek oznak pobicia. Co więcej, zarówno zgłaszająca kobieta jak i rzekomo poszkodowany mężczyzna zaczęli gubić się w zeznaniach, mówili chaotycznie i można od nich było wyczuć intensywną woń alkoholu.

Funkcjonariusze stwierdzili, że wezwanie służb było niepotrzebne (…). W tym samym czasie ktoś inny mógł potrzebować pomocy – dodaje Grzegorz Jaroszewicz.

Policjanci zdecydowali więc, że skierują wobec 50-latki wniosek do sądu o bezpodstawne wezwanie służb. Sąd z kolei może zadecydować o pokryciu przez kobietę kosztów jakie poniosły służby w związku z wezwaniem.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
0.2 ° C
0.2 °
-0.7 °
80 %
1.3kmh
89 %
niedz.
3 °
pon.
4 °
wt.
4 °
śr.
4 °
czw.
-0 °

NAJPOPULARNIEJSZE