niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieZlikwidowane połączenia autobusowe. Mieszkańcy niezadowoleni

Zlikwidowane połączenia autobusowe. Mieszkańcy niezadowoleni

Od września bieżącego roku trudniej dostać się autobusem do Krosna Odrzańskiego z okolicznych wiosek, a także są problemy z powrotem. Część kursów została zlikwidowana. Gmina będzie starała się o ich przywrócenie.

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego pojawiły się nowe rozkłady jazdy autobusów. W przypadku miejscowości wokół Krosna Odrzańskiego, nie zawsze ten rozkład jazdy się sprawdza. Niektóre kursy zostały zlikwidowane.

Problem dotyczy przede wszystkim uczniów dojeżdżających do szkół w Krośnie Odrzańskim. Młodzież kończąca zajęcia po godz. 15.00 nie ma możliwości powrotu do domu, ponieważ ostatni autobus odjechał pół godziny wcześniej. Jedyną możliwością jest odbiór przez rodziców, którzy często później kończą prace i dzieci muszą na nich poczekać. Problemy z dojazdami do Krosna i powrotami mają też seniorzy, którzy są umówieni do lekarza.

Urząd Miasta w Krośnie Odrzańskim zajmuje się tą sprawą. Były już organizowane spotkania z mieszkańcami i trwają rozmowy z przewoźnikiem, czyli spółką PKS.

– Z rozkładu jazdy zniknęły trzy komercyjne kursy, organizowane przez PKS – wyjaśnia wiceburmistrz Krosna Odrzańskiego, Roman Siemiński.

Są to poranne połączenia z Wężysk do Krosna Odrzańskiego i dalej do Zielonej Góry, a także kursy powrotne około godz. 12.00 i po godz. 15.00. Przyczyną ich likwidacji są najpewniej oszczędności bądź nierentowność tych połączeń.

– Chcemy w imieniu mieszkańców zwrócić się do PKS-u, aby przywrócić te linie lub podać przyczyny ich zawieszenia – dodaje zastępca burmistrza Krosna Odrzańskiego.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
19.1 ° C
19.3 °
17.8 °
69 %
6kmh
100 %
niedz.
19 °
pon.
9 °
wt.
8 °
śr.
11 °
czw.
11 °

NAJPOPULARNIEJSZE