niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Strefa bezpieczeństwa i zlikwidowanie "ciepłego guzika" w autobusach MZK

Strefa bezpieczeństwa i zlikwidowanie „ciepłego guzika” w autobusach MZK

Miejski Zakład Komunikacji wprowadza zmiany i zapowiada m.in. wyznaczenie tak zwanej strefy bezpieczeństwa. Wszystko w związku ze wzrostem zachorowań na koronawirusa.

Już od 1. lutego w autobusach MZK, które nie mają wydzielonej kabiny kierowcy wyznaczona zostanie tak zwana „strefa bezpieczeństwa”. To specjalnie oznaczony obszar przy kierowcy, aby jak najmniej osób miało tam dostęp i aby uniknąć zakażenia. To też spowoduje, że z użytku wyłączone zostaną przednie drzwi. Pasażerowie będą mogli korzystać ze środkowego oraz tylnego wejścia. Jak zapewniają władze MZK strefa ma zostać wydzielona w taki sposób, aby nie zabierać pasażerom miejsc siedzących.

To jednak nie koniec zmian. We wszystkich autobusach ma zostać zlikwidowana funkcja tak zwanego ,,ciepłego guzika”. Od lutego pasażerowie nie będą więc mogli otwierać drzwi za pomocą naciśnięcia przycisku. Drzwi będą sterowane wyłącznie przez kierującego pojazdem. To również ma ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa.

W trosce o bezpieczeństwo kierowców wstrzymana zostanie możliwosć zakupu biletów u prowadzącego pojazd. Bilety można będzie kupić w biletomacie mobilnym czy też poprzez aplikację.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
17.1 ° C
17.1 °
17.1 °
71 %
0.9kmh
100 %
niedz.
17 °
pon.
11 °
wt.
9 °
śr.
11 °
czw.
10 °

NAJPOPULARNIEJSZE