wtorek, 28 marca, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Święto Niepodległości w Gorzowie

Święto Niepodległości w Gorzowie

Długi weekend z okazji Święta Niepodległości zachęca do wyjazdów i miłego odpoczynku. Jeżeli jednak zostajecie w Gorzowie to jest kilka ciekawych wydarzeń, które warto odwiedzić.

Tym razem obchody wojewódzkie odbywają się w Zielonej Górze, nie oznacza to, że nasze miasto nie będzie świętować. Budynek Urzędu Miasta przy ul. Sikorskiego oraz na budynku liceum przy ulicy Kosynierów Gdyńskich będą scenami iluminacji niepodległościowych. Początek 11 listopada o godz. 18.00. Podświetlona zostanie również Filharmonia Gorzowska.

Ta sama instytucja zaprasza na niepodległościowy koncert symfoniczny „2 x Chopin”. Początek o godzinie 19.00, bilety do nabycia w kasie filharmonii.

W Teatrze im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim 11 listopada odbędzie się jeden z zaplanowanych w ramach Gorzowskich Spotkań Teatralnych spektakl. Na ten dzień zaplanowano przedstawianie Teatru Kwadrat z Warszawy „Nie książka zdobi człowieka”.

MCK Gorzow zaprasza w środę (10 listopada) na Muzyczny Wieczór Patriotyczny do Klubu Kultury MCK Zodiak, na godzinę 17.00. Również w środę w Klubie Kultury MCK Jedynka odbędzie się koncert piosenek patriotycznych, w wykonaniu chórów Echo Kresów, Wrzosy i Cantare. W niedzielę (14 listopada) w katedrze o godzinie 10.30 odbędzie się program poetycko-patriotyczny w wykonaniu Gorzowskiej Orkiestry Dętej oraz Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury.

Oferta Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Z. Herberta w Gorzowie Wlkp. na czas świętowania niepodległości jest bardzo bogata. Programy poetycko-muzyczne będą prezentowane zarówno z udziałem publiczności, jak i w formie online. To m.in. wspomnienia gorzowskich sybiraków, fragmenty poezji oraz recitale. Szczegóły na stronie internetowej instytucji.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie Wielkopolskim w czwartek (11 listopada) zaprasza na turniej koszykówki z udziałem m.in. Agnieszki Szott – Hejmej.

Muzeum Lubuskie zaprasza do udziału w społecznej akcji „Mamy Niepodległą!”, która organizowana jest od 2013 roku przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Akcja polega na wysyłaniu bezpłatnych kartek z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Już od soboty (6 listopada) do 14 listopada (z wyjątkiem 8 i 9 listopada) w filiach Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta będzie można odebrać oraz nieodpłatnie wysłać wyjątkowe kartki pocztowe, zaprojektowane przez znanych artystów.

info: UM Gorzów


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
2.1 ° C
2.1 °
2.1 °
54 %
0.9kmh
80 %
pon.
2 °
wt.
5 °
śr.
8 °
czw.
17 °
pt.
13 °

NAJPOPULARNIEJSZE