poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Święto Wojska Polskiego w podgorzowskiej Kłodawie. Co się będzie działo?

Święto Wojska Polskiego w podgorzowskiej Kłodawie. Co się będzie działo?

Już jutro, tj. we wtorek (15.08) w całej Polsce obchodzone będą dwa święta: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny oraz Święto Wojska Polskiego. Jest to też dzień ustawowo wolny od pracy, podczas którego w wielu miastach organizowane są różnego rodzaju wydarzenia. W tym roku do wspólnego świętowania zaprasza także Kłodawa, gdzie zorganizowany zostanie piknik wojskowy.

Uroczystości w podgorzowskiej Kłodawie rozpoczną się o godzinie 12:00 i potrwają do około 18:00. W tym roku obchody Święta Wojska Polskiego organizowane są pod hasłem „Silna Biało-Czerwona”. Na uczestników kłodawskiego pikniku czeka szereg wojskowych atrakcji. Wśród nich z pewnością największą będzie pokaz sprzętu wojskowego. Na placu pojawią się takie sprzęty jak czołg LEOPARD, Kołowy Transporter Opancerzony ROSOMAK, moździerz samobieżny RAK, wyrzutnia WR-40 LANGUSTA samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy POPRAD, przeciwlotniczy system rakietowo-artyleryjski PSR-A PILICA.

Oczywiście to nie koniec, bo na miejscu zjawią się także żołnierze z lubuskich i wielkopolskich brygad i dywizji, którzy przy swoich punktach promocyjnych opowiedzą o swojej służbie.

W przypadku pikniku wojskowego nie może też zabraknąć tradycyjnej żołnierskiej grochówki! Będzie ona serwowana w godzinach od 14:00 do 17:00.

To wszystko na błoniach nad jeziorem kłodawskim przy ul. Gorzowskiej.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
11.6 ° C
11.6 °
11.6 °
99 %
1.6kmh
67 %
pon.
24 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
30 °
pt.
28 °

NAJPOPULARNIEJSZE