poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Tramwaj pojedzie na Piaski. Najpierw testy

Tramwaj pojedzie na Piaski. Najpierw testy

W środę (13.07) w Gorzowie odbędzie się próbny przejazd tramwaju w kierunku osiedla Piaski.. Zaplanowano go na godzinę 10:00. Docelowo linie nr 1 i 2 maja wrócić na tory w sierpniu.

Prace przy Trakcie Królewskim, biegnącym ulicami Chrobrego, Mieszka I i Kazimierza Wielkiego, powoli dobiegają końca, a to oznacza, że już wkrótce może zostać uruchomione znajdujące się tam torowisko. To z kolei bardzo dobre informacje dla mieszkańców poruszających się w kierunku osiedla Piaski. Wygląda bowiem na to, że termin dotyczący wznowienia kursowania linii tramwajowych nr 1 i nr 2 zostanie dotrzymany. Pojazdy mają wyjechać na ulice już 1. sierpnia. Wtedy też znikną autobusy komunikacji zastępczej.

Najpierw jednak zostaną przeprowadzone jazdy próbne. Zaplanowano je na środę przed południem. Tramwaj pojawi się na torach równo o godzinie 10:00. Kierowcy, przyzwyczajeni do braku tramwajów w tym rejonie powinni więc być wyjątkowo uważni i ostrożni.

Przypomnijmy: tramwaje w kierunku Piasków zostały wycofane pięć lat temu. To właśnie wtedy rozpoczęły się remonty dróg i torowiska w centrum Gorzowa. Teraz, powoli, ruch wraca do normy.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
18.2 ° C
18.2 °
18.2 °
73 %
1.3kmh
100 %
niedz.
18 °
pon.
28 °
wt.
25 °
śr.
25 °
czw.
26 °

NAJPOPULARNIEJSZE