piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Ukrywał się przed policją 17 lat! Złapali go „Łowcy Głów”

Ukrywał się przed policją 17 lat! Złapali go „Łowcy Głów”

Funkcjonariusze z Gorzowa zatrzymali 53-latka, który od 2005 roku ukrywał się przed organami ścigania. Mężczyzna był poszukiwany trzema listami gończymi i trzema Europejskimi nakazami Aresztowania. Został złapany w Hiszpanii i najbliższe 18 lat spędzi za kratkami.

53-latek oskarżony jest o napady rabunkowe z użyciem przemocy, zastraszanie, przestępstwa przeciwko zdrowiu i przestępstwa rozbójnicze, często z użyciem broni palnej, których dokonywał na domownikach czy też wywlekając kierowców z ich aut. Za te wszystkie przewinienia sąd wymierzył mężczyźnie karę 18 lat pozbawienia wolności.

Aby nie wylądować za kratkami 53-latek uciekł z kraju i przez 17 lat skutecznie ukrywał swoje miejsce zamieszkania i maskował dane personalne. Dwa lata po jego „zniknięciu”, tj. w 2007 roku, sprawą zajęli się lubuscy „Łowcy Głów”, czyli policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

– Zaawansowane wykorzystanie metod i form pracy operacyjnej, współpraca międzynarodowa, pozyskiwanie nowych informacji, kontakt z polskim oficerem łącznikowym w Hiszpanii i wiele innych czynności wykrywczych pozwoliło na znalezienie punktu odniesienia i ostatecznie doprowadziło do ustalenia miejsca przebywania ukrywającego się od lat 53-latka – poinformował Marcin Maludy, Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie.

Ostatecznie mężczyzna został zatrzymany w sierpniu na lotnisku Reus w Tarragonie w Hiszpanii.

– W chwili zatrzymania stawiał duży opór, z którym musieli sobie poradzić miejscowi policjanci. Po międzynarodowym konwoju drogą lotniczą mężczyzna trafił do aresztu – dodaje Marcin Maludy.

W więzieniu mężczyzna spędzi najbliższe 18 lat.

www.lubuska.policja.gov.pl

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
29.9 ° C
29.9 °
29.9 °
32 %
2.2kmh
100 %
pt.
30 °
sob.
20 °
niedz.
19 °
pon.
23 °
wt.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE