sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczUważajcie nad wodą – przypominają policjanci

Uważajcie nad wodą – przypominają policjanci

W województwie lubuskim od czerwca tego roku utonęły już cztery osoby. I mimo, że ta liczba jest mniejsza niż w analogicznym okresie roku ubiegłego to mundurowi przypominają, aby wypoczywając nad wodą zachowywać się rozsądnie i odpowiedzialnie.

Temperatury są ostatnio bardzo wysokie, dlatego wiele osób szuka ochłody w pobliskich jeziorach. Wypoczynek na łonie natury i pływanie w chłodnej wodzie to idealny sposób na spędzenie gorącego, letniego popołudnia. Ale żeby odpoczynek był przyjemnością i wiązał się tylko z dobrymi wspomnieniami należy stosować się do kilku zasad.

– Przede wszystkim wybierajmy kąpieliska strzeżone, czyli takie, na których znajduje się profesjonalna opieka ratownika wodnego. Nie przeceniajmy swoich możliwości pływackich, asekurujmy się obecnością innych osób czy bojką. Nigdy nie wchodźmy do wody po alkoholu, który powoduje zaburzenia zmysłów, orientacji czy równowagi. Nawet jego niewielka ilość w połączeniu z wysoką temperaturą powoduje, że nasze reakcja na niebezpieczeństwo mocno się opóźnia – przyznaje Maciej Kimet z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Pamiętajcie także, aby wypoczywając na słońcu używać odpowiedniego kremu z filtrem, nakryć głowy oraz okularów przeciwsłonecznych. Przy upale należy pić także dużo wody, aby odpowiednio nawadniać organizm.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie umiarkowane
19 ° C
21.5 °
19 °
54 %
5.8kmh
78 %
sob.
24 °
niedz.
25 °
pon.
27 °
wt.
28 °
śr.
28 °

NAJPOPULARNIEJSZE