piątek, 2 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Warta nieco wyżej, ale sytuacja się uspokaja

Warta nieco wyżej, ale sytuacja się uspokaja

Dzisiaj rano (tj. 11.02) stan wody w rzece wynosił 356 centymetrów. To więcej niż chociażby dwa dni temu, ale eksperci uspokajają, że sytuacja się stabilizuje i mieszkańcy nie mają powodów do obaw.

Ze względu na wysoki stan wody w rzece od wtorku (08.02) zamknięte są dolne bulwary w Gorzowie. Jak wskazują pomiary Warta obecnie znajduje się na poziomie 356 centymetrów, czyli jest o niecałe 10 centymetrów wyżej niż dwa dni temu. Takie jednak były przewidywania specjalistów, bo, przypomnijmy: najwyższy stan wody utrzymuje się w okolicach Koła, a stamtąd spływa ona między innymi właśnie do Gorzowa. Większej powodzi nie trzeba się jednak obawiać.

Dynamika wzrostu poziomu wody znacznie spadła. Mamy realny wzrost, ale sytuacja się stabilizuje, w dopływach Warty notowane są nawet spadki poziomu wody. Jeśli więc nie nastąpią jakiejś gwałtowne i duże opady deszczu to nie przewiduje, żebyśmy mieli w związku z tym problemy – przyznał Ryszard Stefaniak z gorzowskiego Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Nawet jeśli opady się pojawią to i tak nie trzeba się na razie martwić, bo do poziomu ostrzegawczego, który wynosi 390 cm, jeszcze trochę brakuje. Tym bardziej, że potencjalne niebezpieczeństwo trzeba brać pod uwagę dopiero przy zbliżaniu się do stanu alarmowego, a ten wynosi 470 centymetrów.

Dolne bulwary zostały zamknięte, ponieważ schody i większa część strefy spacerowej zostały całkowicie zalane. Zakaz wejścia obowiązuje do odwołania.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
3 ° C
3 °
1.6 °
72 %
1.3kmh
100 %
pt.
3 °
sob.
1 °
niedz.
3 °
pon.
4 °
wt.
4 °

NAJPOPULARNIEJSZE