wtorek, 28 marca, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Warzywa i zioła na miejskim podwórku. Trwa konkurs na ogród społeczny

Warzywa i zioła na miejskim podwórku. Trwa konkurs na ogród społeczny

Już wkrótce w Gorzowie pojawi się tak zwany ogród społeczny, dlatego urzędnicy ogłaszają konkurs i czekają na propozycje mieszkańców dotyczące jego zagospodarowania. Co mogłoby się tam znaleźć? Jak może wyglądać? Każdy kto ma pomysł może się zgłosić.

Ogród społecznym to ogród, który znajduje się na terenie miasta w ogólnodostępnej, publicznej przestrzeni. To miejsce stworzone i tworzone przez mieszkańców. Według koncepcji składać się ma z samodzielnie uprawianych ziół, warzyw czy owoców. Niesie za sobą wiele korzyści, nie tylko tych wymiernych w postaci plonów, czyli zdrowej i pysznej żywności. To także miejsce do aktywnego spędzania czasu, wspólnie z innymi i na świeżym powietrzu.

Konkurs na koncepcję takiego ogrodu w Gorzowie już wystartował.

–  Weź udział w konkursie i pokaż, że w miejskiej przestrzeni oprócz roślin ozdobnych można również uprawiać zdrową żywność – zachęcają organizatorzy.

Chodzi o to, aby przedstawić uproszczony projekt swojego wymarzonego ogrodu społecznego. Zwycięzcy otrzymają od miasta materiały potrzebne do stworzenia takiego ogrodu i będą mieli za zadanie nadzorowanie tego miejsca. Do konkursu mogą się zgłaszać nieformalne pięcioosobowe grupy mieszkańców Gorzowa.

– Należy zacząć od zaangażowania znajomych, rodziny lub sąsiadów. Wybierzcie odpowiednie  miejsce i zastanówcie się, jak ma wyglądać Wasz przyszły ogród. Później przenieście swój pomysł na papier: stwórzcie uproszczony projekt ogrodu (w formie graficznej – np. odręcznego rysunku), opiszcie koncepcję oraz rośliny, które chcecie zasadzić w ogrodzie. Opracujcie również zasady korzystania z tego miejsca (przykładowy regulamin w załączniku). Konieczna może być także zgoda zarządcy terenu (np. spółdzielni) – informuje Edyta Wyborska z Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa gorzowskiego magistratu.

Pomysły należy przysyłać do 21. Marca. Można to zrobić mailowo na adres: wsr@um.gorzow.pl, drogą pocztową na adres: Urząd Miasta Gorzowa Wlkp. Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa, ul. Myśliborska 34, lub wrzucając je do urny znajdującej się w Urzędzie Miasta przy ulicy Myśliborskiej albo Sikorskiego. Szczegóły dotyczące konkursu znajdziecie na stronie urzędu miasta.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
słabe opady śniegu
1 ° C
1 °
1 °
82 %
4kmh
92 %
wt.
5 °
śr.
8 °
czw.
17 °
pt.
13 °
sob.
9 °

NAJPOPULARNIEJSZE