czwartek, 7 grudnia, 2023

Wiec poparcia dla Ukrainy

Już dzisiaj (tj. 24.02) w Gorzowie odbędzie się zgromadzenie, które ma na celu wyrazić poparcie dla zaatakowanej przez Rosję Ukrainy. Przyjść może każdy komu los wolnych ludzi nie jest obojętny.

Demonstrację zaplanowano na godzinę 18:00. Zbiórka pod fontanną Pauckscha na Starym Rynku w Gorzowie. W ten sposób mieszkańcy będą mogli pokazać gest solidarności z mieszkańcami Ukrainy.

„Nie wyrażamy zgody na przelewanie krwi niewinnych ludzi w imię idei, której celem jest osiągnięcie pozycji supermocarstwa. Nie wyrażamy zgody na akty agresji, które dotykają zwykłych ludzi, obywateli Ukrainy. Destrukcyjna siła wojny, czyli bezprawnej przemocy dotykającej niewinnych, nie może przynieść nic pozytywnego, rodzi jedynie śmierć, zniszczenie i dramaty całych rodzin. Nie bądźmy obojętni na cierpienie innych oraz imperialistyczną politykę Rosji, której ofiarą może paść każda narodowość. Niech żyje wolna Ukraina!” piszą organizatorzy wiecu.

Przypomnijmy: Rosja zaatakowała Ukrainę dzisiaj rano. Najpierw, w poniedziałek, Władimir Putin uznał niepodległość separatystycznych republik donieckiej i ługańskiej. Teraz, pod pretekstem obrony tychże republik zaatakował Ukrainę. Dzisiaj rano rosyjskie wojska ostrzelały cele wojskowe w Ukrainie (jeden z nich znajdujący się około 100 km od Polski), teraz żołnierze dostali się już do obwodu kijowskiego. W całym państwie ogłoszono stan wojenny. Wojsko i Straż Graniczna walczą z rosyjskimi żołnierzami.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
-0.1 ° C
-0.1 °
-0.1 °
82 %
0.9kmh
100 %
czw.
0 °
pt.
0 °
sob.
2 °
niedz.
5 °
pon.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE