niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Więcej dziur nie będzie! Remonty na kilku gorzowskich ulicach

Więcej dziur nie będzie! Remonty na kilku gorzowskich ulicach

Miejscy urzędnicy ogłosili właśnie przetarg i czekają na zgłoszenia od firm, które chciałyby się zająć remontem czterech gorzowskich ulic. Chodzi o drogi znajdujące się na Piaskach, na Zakanalu oraz dwie ulice prowadzące do Chwalęcic.

Niektóre z nich o remont wołają już od długiego czasu, a kierowcy automatycznie zwalniają, by nie uszkodzić sobie auta na licznych dziurach i wyboiskach. Cztery ulice w Gorzowie w końcu zostaną wyremontowane! Chodzi o Pirytową, Koralową, Gnieźnieńską i Owocową.

Obecnie urzędnicy szukają wykonawcy, który podejmie się tego zdania. Od tego kiedy i czy w ogóle się znajdzie zależy dalszy postęp planowanych robót. Co się tak właściwie zmieni?

Ulica Pirytowa ma zostać przebudowana na odcinku około 383 metrów. Będzie tam nowa nawierzchnia oraz pobocze.

Ulica Gnieźnieńska na Zakanalu będzie wyremontowana na odcinku ponad 239 metrów. Tam sfrezowane zostaną istniejące warstwy nawierzchni, a w ich miejsce pojawią się nowe: warstwa wyrównawcza i warstwa ścieralna z betonu asfaltowego. Oprócz tego wyregulowane zostaną studzienki kanalizacyjne, wpusty kanalizacji deszczowej oraz zawory wodociągowe.

Ulica Koralowa naprawiona zostanie na odcinku 370 metrów, gdzie wykonana zostanie nowa nawierzchnia z betonu asfaltowego. Wykonane też zostanie utwardzone pobocze na całej długości.

Ulica Owocowa obejmie roboty na odcinku ok. 257 metrów. Zakres prac identyczny jak w przypadku ulicy Koralowej.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
21.6 ° C
21.6 °
21.6 °
58 %
0.5kmh
62 %
niedz.
22 °
pon.
24 °
wt.
25 °
śr.
29 °
czw.
30 °

NAJPOPULARNIEJSZE