środa, 29 listopada, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Wielkie wyburzanie już w listopadzie. Wybrano wykonawcę

Wielkie wyburzanie już w listopadzie. Wybrano wykonawcę

W tym miesiącu, tj. w listopadzie, w Gorzowie ma się rozpocząć rozbiórka 14 budynków znajdujących się przy ulicy Jancarza, w pobliżu dworca PKP. Zakład Gospodarki Mieszkaniowej rozstrzygnął przetarg i wybrał wykonawcę, który zajmie się tym zadaniem.

Chętnych do prac tym razem nie brakowało. Do przetargu zgłosiło aż 14 firm, przy czym siedem z nich za wykonanie zadania zaproponowało niższą kwotę niż przewidywali urzędnicy. Magistrat na ten cel zaplanował prawie 522 tysiące złotych, z kolei najniższa oferta opiewała na ponad 123 tysiące, a najwyższa ponad 1 milion 45 tysięcy złotych.

Ostatecznie zdecydowano, że wyburzeniem zajmie się Przedsiębiorstwo Usługowo-Budowlane Robert Kleniuk z Kamieńca Ząbkowickiego. Koszt robót wyniesie ponad 425 tysięcy złotych, czyli wciąż poniżej zaplanowanego budżetu. Dwie najniższe oferty zostały odrzucone przez ZGM ze względu na rażąco niskie ceny.

Wykonawca rozpocznie prace już w listopadzie, a na ich zakończenie (w tym również uporządkowanie terenu) ma czas do 16. grudnia tego roku.

Łącznie zrównanych z ziemią zostanie czternaście budynków, w tym zabudowa warsztatowo-garażowa, wieża ciśnień i dawna noclegownia. Wszystko po to, by mogło tam powstać centrum przesiadkowe. Niestety, nie tak duże jak pierwotnie planowano, bo ze względu na obecną trudną sytuację gospodarczą miasto musi wprowadzać oszczędności. Wybudowane więc zostaną zatoki z miejscami na sześć autobusów, a sama ulica Dworcowa będzie przebudowana. To nie koniec, bo znajdująca się tam pętla autobusowa zostanie zlikwidowana i zastąpiona krańcówką.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
-0.1 ° C
-0.1 °
-0.1 °
66 %
0.9kmh
94 %
śr.
-0 °
czw.
-1 °
pt.
-1 °
sob.
-1 °
niedz.
0 °

NAJPOPULARNIEJSZE