niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Wyremontuj i zamieszkaj. Lokale komunalne czekają na najemców

Wyremontuj i zamieszkaj. Lokale komunalne czekają na najemców

W Gorzowie wystawiono 34 mieszkania komunalne, które można dostać szybciej pod warunkiem przeprowadzenia remontu. Mogą się o nie ubiegać osoby znajdujące się na specjalnej, miejskiej liście.

Lokale są w różnym stanie, niektóre wymagają odświeżenia, a niektóre gruntownego remontu. Roboty trzeba wykonać zgodnie z zasadami, które określa Zakład Gospodarki Mieszkaniowej.

Mieszkania do remontu. Kto może się starać?

O mieszkania mogą się ubiegać osoby, które czekają na lokal zamienny lub umieszczone są na liście oczekujących na przydział. To świetne rozwiązanie, ponieważ w zamian za przeprowadzenie remontu można otrzymać mieszkanie dużo szybciej.

Roboty należy przeprowadzić we własnym zakresie z późniejszą możliwością płacenia tylko połowy czynszu, aż do wyrównania nakładów poniesionych na remont. Chętni na przeprowadzenie prac będą mieli trzy miesiące od momentu podpisania umowy. W wyjątkowych okolicznościach, na wniosek, Prezydent Miasta może podjąć decyzję o wydłużeniu tego terminu.

Nowe lokale do remontu. Gdzie się znajdują?

Mieszkania komunalne do remontu wystawiane są regularnie. Tym razem są to aż 34 mieszkania: piętnaście jedno- i dwupokojowych, trzy trzypokojowe i jeden lokal czteropokojowy.

Znajdują się one przy następujących ulicach: 30 Stycznia, Al. 11 Listopada, Borowskiego, Chrobrego, Drzymały, Góra Powstańców, Koniawska, Kosynierów Gdyńskich, Krzywoustego, Kwiatowa, Lipowa, Mieszka I, Podmiejska, Sikorskiego, Słoneczna, Śląska, Waryńskiego, Zabytkowa.


Osoby chętne i uprawnione do zabiegania o taki lokal mogą do 23 października pobrać w Wydziale Spraw Społecznych pisemne wskazania do obejrzenia lokali.

Termin do składania pisemnych ofert przyjęcia lokali to 24 do 30 października br.Więcej szczegółów znajdziecie na stronie www.um.gorzow.pl.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
bezchmurnie
14.8 ° C
14.8 °
14.8 °
73 %
4.3kmh
0 %
niedz.
23 °
pon.
24 °
wt.
24 °
śr.
27 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE