poniedziałek, 25 września, 2023
spot_img

Wyremontuj i zamieszkaj

W Gorzowie wystawiono osiemnaście mieszkań komunalnych, które w zamian za remont można otrzymać szybciej. Odpowiednie wnioski należy składać do 2. maja.

Chodzi o lokale komunalne, o które mogą się ubiegać osoby znajdujące się na specjalnej miejskiej liście i oczekujące na mieszkanie od miasta. Ze względu na liczbę chętnych czas oczekiwania może być dość długi, ale… jest rozwiązanie. Miasto wystawiło mieszkania, które można otrzymać szybciej pod warunkiem przeprowadzenia tam remontu. Lokale są często w niezbyt dobrym stanie technicznym. W niektórych trzeba zrywać starą podłogę i ułożyć nową, wykuć ościeżnice drzwiowe i okienne, wyremontować gruntowanie łazienkę czy wymienić instalacje. A to jedynie przykłady, bo każde mieszkanie wymaga innych prac.

Tym razem miasto wystawiło osiemnaście takich lokali. Znajdują się one na następujących ulicach: Spokojnej, Wyszyńskiego, 30 Stycznia, Koniawskiej, Przemysłowej, Sikorskiego, Słonecznej, Lipowej, Śląskiej, Mieszka I, Podmiejskiej, krótkiej i Pocztowej.

Z wnioskami o lokale mogą wystąpić m.in. osoby oczekujące na mieszkanie zamienne, umieszczone na liście przydziału lokali mieszkalnych na czas nieoznaczone czy oczekujące na lokal zamienny ze względu na stan zdrowia. Same wnioski można pobierać w Wydziale Spraw Społecznych przy ul. Teatralnej, z kolei do 2. Maja zarówno wnioski jak i odpowiednie dokumenty trzeba złożyć w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta przy ul. Sikorskiego. O tym kto dostanie lokal zdecyduje termin złożenia oferty, liczba punktów, stan zdrowia czy ilość członków rodziny.

W przypadku przyznania takiego mieszkania remont trzeba przeprowadzić w ciągu trzech miesięcy. W uzasadnio9nych przypadkach Prezydent może ten termin wydłużyć.

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ oraz w Wydziale Spraw Społecznych pod numerem: 95 735 57 56.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
18.4 ° C
18.4 °
18.4 °
69 %
1.5kmh
98 %
pon.
18 °
wt.
25 °
śr.
27 °
czw.
26 °
pt.
26 °

NAJPOPULARNIEJSZE