niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Wystartował sezon rowerowy

Wystartował sezon rowerowy

Wczoraj (03.04) w Gorzowie oficjalnie rozpoczął się sezon rowerowy, który zainicjowała Wiosenna Masa. Ulicami miasta przejechało ponad 500 rowerzystów. Uczestnicy otrzymali też wydaną po raz pierwszy mapę rowerową.

Mimo, że pogoda nie należała do najprzyjemniejszych to gorzowianie nie zawiedli i tłumnie stawili się na linii startu gorzowskiej Wiosennej Masy Rowerowej. Cykliści mieli do przejechania ośmiokilometrową trasę wiodącą m.in. przez Zawarcie, Zakanale i Centrum.

– Rower przestaje być kojarzony wyłącznie z rekreacją. Coraz częściej jest sposobem na życie. Działania Miasta od dłuższego czasu są skoncentrowane na zmianie trendów i komunikacyjnych przyzwyczajeń naszych mieszkańców. Inwestujemy w infrastrukturę rowerową, zmieniamy tabor MZK, wszystko po to, by ograniczyć ruch kołowy w centrum i przekonać, że rower to jest świat – podkreślił Jacek Szymankiewicz, wiceprezydent Gorzowa

Każdy z uczestników przed startem otrzymał specjalną mapę rowerową, której premiera miała miejsce w niedzielę rano. Zaznaczone są na niej wszystkie lokalne ścieżki rowerowe, zarówno te, które już istnieją jak i te, które dopiero powstaną. Mapa ma ułatwiać planowanie wycieczek rowerowych, wskazywać na ciekawe miejsca i trasy. Zawiera także informacje dotyczące ukształtowania terenu i można z niej odczytać jak długo będzie trwała zaplanowana rowerowa podróż.

– Mapa rowerowa jest narzędziem do planowania bezpiecznych wycieczek rowerowych, z uwzględnieniem walorów turystycznych całego powiatu, stąd naturalne połączenie sił obu urzędów podczas prac – powiedziała Magdalena Nowak, wicestarosta powiatu gorzowskiego.

Mapę może dostać każdy zainteresowany, Jest ona dostępna w wersji papierowej w Starostwie Powiatowym przy ulicy Pankiewicza 5-7 oraz w Wydziale Promocji i Informacji UM przy ul. Sikorskiego 5 (budynek dawnego Lamusa). Można ją też pobrać internetowo pod TYM LINKIEM.

Sezon rowerowy oznacza też częstsze kontrole policyjne zarówno wobec kierujących jednośladami jak i np. samochodami.

– Mundurowi w swojej służbie będą zwracać uwagę  zwłaszcza na zachowanie kierowców  wobec użytkowników jednośladów, bo nieustąpienie pierwszeństwa to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych – przyznaje Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

W ubiegłym roku w powiecie gorzowskim doszło do 12 wypadków z udziałem rowerzystów, dwie osoby zginęły a 10 zostało rannych. W tym roku w wypadku ranny został jeden rowerzysta.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie małe
13.8 ° C
13.8 °
13.8 °
73 %
0.5kmh
31 %
niedz.
22 °
pon.
23 °
wt.
27 °
śr.
27 °
czw.
16 °

NAJPOPULARNIEJSZE