piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Zabraknie biletów na finał żużla dla gorzowskich kibiców?

Zabraknie biletów na finał żużla dla gorzowskich kibiców?

Gorzów otrzymał z Lublina jedynie 302 bilety na niedzielny mecz finałowy. Dokładnie tyle miejsc przewiduje tamtejszy stadion na trybunie gości. To niewiele biorąc pod uwagę rangę wydarzenia i zainteresowanie ze strony kibiców. Prezydent Gorzowa ogłosił więc utworzenie strefy kibica, która pojawi się na bulwarze.

W ubiegłym tygodniu na oficjalnym Facebookowym profilu Stowarzyszenia Kibiców Stali Gorzów „Stalowcy” pojawiła się informacja dotycząca bardzo małej ilości biletów przekazanych Stowarzyszeniu przez klub Stal Gorzów. Stowarzyszenie zarzuciło władzom klubu, a dokładniej prezesowi Sadowskiemu, rozdawnictwo biletów wśród znajomych czy sponsorów.

Bilety, które powinny trafić do Nas – kibiców zostały rozdane przez prezesa Sadowskiego dla sponsorów, rodzin oraz znajomych osób pracujących w klubie – w skrócie układy, układziki. Osoby, które wspierały Naszą drużynę przez cały rok, czy to u siebie, czy na wyjazdach najzwyczajniej w świecie nie załapią się na bilety” czytamy w poście Stalowców.

O wyjaśnienie sytuacji poprosiliśmy więc bezpośrednio klub. Jak się okazuje: lublinianie przekazali gorzowskim kibicom zaledwie 302 bilety.

„Zainteresowanie nabyciem biletu na mecz jest ogromne po obu stronach, każdy chce pomóc swojej drużynie. Podobnie jak Stowarzyszenie Kibiców „Stalowcy” nie wyobrażamy sobie żadnego meczu bez kibiców. Stadion w Lublinie oferuje na trybunie gości tylko 302 miejsca. Jako klub, zważywszy na ogromne zainteresowanie kibiców staraliśmy się o zwiększenie tej puli chociażby do regulaminowych 5% objętości stadionu, wnioskowaliśmy również o zgodę na kilkadziesiąt dodatkowych miejsc stojących,  jednak możliwości infrastrukturalne obiektu na to nie pozwalają” wyjaśnia Marta Karmelita, specjalista ds. marketingu Stali Gorzów.

Z puli 302 biletów część została zarezerwowana m.in. dla Stowarzyszenia oraz klubów kibica z innych miast, a część trafi do bezpośredniej sprzedaży. Ta ruszy we wtorek o godzinie 20:00 za pośrednictwem systemu sprzedaży Eventim. Link przekierowujący do sprzedaży  będzie dostępny w poście na Facebookowym profilu Stali Gorzów.

„Być może zbyt małe rezerwacje dla wspomnianych grup spowodowały niepotrzebną nerwowość. Jednak musimy dać innym również szansę nabycia biletów” dodaje Marta Karmelita.

Lublin ze sprzedażą zamkniętą dla karnetowiczów rusza we wtorek, z kolei sprzedaż otwarta startuje w środę.

W związku z tak małą ilością biletów prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki zaangażował się w utworzenie strefy wspólnego kibicowania, która zostanie zlokalizowana na Bulwarze. Będzie tam ekran z emitowanym na żywo meczem.

Przypomnijmy: spotkanie finałowe PGE Esktraligii pomiędzy MojeBermudy Stalą Gorzów a Motorem Lublin odbędzie się w niedzielę (25.09) o godzinie 19:15.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
29.9 ° C
29.9 °
29.9 °
32 %
2.2kmh
100 %
pt.
30 °
sob.
20 °
niedz.
19 °
pon.
23 °
wt.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE