wtorek, 6 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Żadnych skarg w lubuskich szkołach

Żadnych skarg w lubuskich szkołach

Posłanki Koalicji Obywatelskiej przeprowadziły dzisiaj (10.02) kontrolę w Kuratorium Oświaty w Gorzowie. Chciały sprawdzić czy rodzice skarżą się na organizowanie w szkołach (bez ich zgody) zajęć przez organizacje pozarządowe.

Wszystko dlatego, że jednym z głównych argumentów za wprowadzeniem lex Czarnek było to, że do kuratoriów wpływają setki, jeśli nie tysiące skarg od rodziców. A jak wynika z przeprowadzonej kontroli do kuratorium w Gorzowie wpłynęło… zero skarg w tej sprawie.

– Jedyny sensowny argument za wprowadzeniem #lexCzarnek upada za każdą kolejną kontrolą. Był niewiedzą, albo co gorsza, wymysłem ministra. Na szczęście jest jeszcze przestrzeń, dla zablokowania tej szkodliwej i upolityczniającej szkoły ustawy – przyznała na swoim profilu na Facebooku posłanka Krystyna Sibińska.

Opozycja skontrolowała kuratoria w całym kraju i okazało się, że przez sześć lat do kuratoriów wpłynęło zaledwie 30 skarg w tej sprawie.

Przypomnijmy: w ustawie lex Czarnek chodzi między innymi o to, że jeśli w jakiejś szkole chce się zorganizować zajęcia, które poprowadzi organizacja pozarządowa to dyrektor musi najpierw uzyskać zgodę kuratora, z kolei dzieci muszą przynieść zgodę od rodziców.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
3.6 ° C
3.6 °
2.1 °
84 %
1.3kmh
100 %
wt.
4 °
śr.
3 °
czw.
2 °
pt.
1 °
sob.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE