czwartek, 30 marca, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Zagłosuj na gorzowski szpital w konkursie budowlanym!

Zagłosuj na gorzowski szpital w konkursie budowlanym!

Nowy pawilon OIOM-i i Kliniki Hematologii powstały przy ulicy Dekerta bierze udział w konkursie Modernizacja Roku & Budowa XXL. Każdy mieszkaniec może oddać swój głos i przybliżyć gorzowską lecznicę do zwycięstwa.

To jedyny taki konkurs organizowany w Polsce, który promuje najlepsze dokonania w zakresie modernizacji obiektów budowlanych oraz rewitalizacji obszarów i nowych budynków. Chodzi o to, by pokazać jak zmienia się Polska i nagrodzić te najlepsze obiekty. W tym roku organizowana jest już 26. Edycja konkursu. Po raz kolejny dołączyły do niego obiekty z Gorzowa. A dokładniej nowo wybudowany pawilon OIOM-u oraz Kliniki Hematologii. Budynek znajduje się w południowej części kompleksu szpitalnego przy Dekerta pomiędzy obiektami wzniesionymi w latach 80. XX wieku a nowoczesnym Ośrodkiem Radioterapii oddanym do użytku w 2019 roku. Jeśli chodzi o konkursowy pawilon to działa on od ubiegłego roku.

W budynku mieści się Oddział Anestezjologii, w którym znajdują się 22 łóżka dla osób dorosłych. Jest też nowoczesna Katedra i Klinika Hematologii, Onkologii i Radioterapii Uniwersytetu Zielonogórskiego z Bankiem Komórek Macierzystych.

„Formę architektoniczną budynku stanowi prosta bryła o kształcie zbliżonym do prostopadłościanu. Najwyższa kondygnacja zajmuje jedynie część piętra, co korzystnie wpływa na optyczne zmniejszenie skali budynku względem najbliższego otoczenia. Elewację wykończono płytami ze spieków kwarcowych w kolorze białym. Rytm i porządek okien podkreślają wnęki przyokienne w kolorze ciepłej szarości. Prosta bryła budynku w połączeniu z regularnym rozmieszczeniem okien przywołuje u odbiorcy skojarzenia związane z porządkiem, elegancją i spokojem. Powściągliwa architektura podkreśla ciepłe w swoim wyrazie przestrzenne okna, wykonane z aluminium w kolorze grafitowym.
Wnętrza budynku zaprojektowano, mając na uwadze zdrowie pacjentów oraz ich dobre samopoczucie. Pomieszczenia doświetlają stosownej wielkości okna, które sprawiają, że wnętrza są jasne, pogodne i przyjazne w użytkowaniu”
czytamy na stronie konkursu www.modernizacjaroku.org.pl.

Wszyscy chętni mogą zagłosować na gorzowski obiekt. Aby to zrobić wystarczy wejść na wspomnianą wyżej stronę, link dostępny jest też TUTAJ. Codziennie można oddać jeden głos.

A w ubiegłych latach do tego samego konkursu z Gorzowa zgłoszono między innymi Budynek Mieszkalny Wielorodzinny przy ul. Mieszka I 54 czy Ośrodek Radioterapii przy ul. Dekerta.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
6.6 ° C
6.6 °
6.6 °
91 %
0.9kmh
100 %
czw.
15 °
pt.
13 °
sob.
9 °
niedz.
8 °
pon.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE