sobota, 13 lipca, 2024

Zmiany w ruchu na DK22

Od dzisiaj (02.09) wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu na przebudowywanym odcinku DK22. Chodzi o ulicę Walczaka od skrzyżowania z Fieldorfa Nila do granicy administracyjnej miasta.

Na tym odcinku wykonawca robót przystąpił już do prac rozbiórkowych starej jezdni, dlatego obecnie została ona całkowicie wyłączona z ruchu. Od dzisiaj pojazdy poruszające się w obu kierunkach korzystają więc z nowej jezdni!

Jak informują urzędnicy: w związku z powyższym skorygowane, a dokładniej przesunięte i powiększone, zostało skrzyżowanie ulic Walczaka – Fieldorfa Nila, gdzie nadal funkcjonuje rondo tymczasowe zbudowane z separatorów ruchu.  

Przypomnijmy: remont DK22, czyli wylotówki na Gdańsk, obejmuje odcinek od rodna Sybiraków do granic miasta. Przebudowane zostają takie ulice jak Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego. Roboty pierwotnie miały potrwać do czerwca, ale wykonawca złożył wniosek o ich przedłużenie. Według nowego planu całość ma być gotowa do listopada tego roku, ale to tylko oficjalnie informacje. Nieoficjalnie wszystko wskazuje na to, że prace potrwają jeszcze około roku.

Przebudową zajmuje się firma Budomex S.A., koszt inwestycji to ok. 74 mln zł.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
21 ° C
21 °
21 °
61 %
2.2kmh
68 %
sob.
23 °
niedz.
24 °
pon.
26 °
wt.
28 °
śr.
26 °

NAJPOPULARNIEJSZE