niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Zmiany w ruchu na rondzie przy Słowiańskiej dopiero w połowie grudnia. Dlaczego?

Zmiany w ruchu na rondzie przy Słowiańskiej dopiero w połowie grudnia. Dlaczego?

Przy ulicy Słowiańskiej w Gorzowie trwa budowa ronda. Prace wkroczyły już w kolejny etap i wykonawca zapowiadał, że wkrótce wprowadzona zostanie nowa, tymczasowa organizacja ruchu. Teraz wiemy jednak, że nastąpi to dopiero w połowie grudnia, po otwarciu Areny Gorzów.

Urzędnicy przyznają, że wprowadzanie zmian w organizacji ruchu przed otwarciem Areny Gorzów może sprawić kierowcom wiele problemów.

– Biorąc pod uwagę zbliżające się duże wydarzenie, w którym licznie będą uczestniczyli mieszkańcy miasta, na tym etapie, ze względów bezpieczeństwa, zasadnym jest pozostawienie istniejących rozwiązań. Kwestie bezpieczeństwa pozostają priorytetowe, dlatego spółka podjęła decyzję, że lepszym rozwiązaniem jest wprowadzenie nowych rozwiązań w organizacji ruchu po 10 grudnia br., co – mamy nadzieję – ułatwi też organizatorom otwarcia Areny Gorzów, zaplanowanie kwestii związanych z dostępem do miejsc parkingowych, czy MZK organizacji transportu publicznego, w ramach bezpłatnej linii „Arena” informują urzędnicy ze spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie, nadzorującej inwestycję.

Wszystko dlatego, że zarówno kierowcy jak i piesi potrzebują czasu, by przyzwyczaić się do nowych rozwiązań. Co więcej, rozwiązania te mogą być jeszcze na bieżąco modyfikowane.

„Nie wykluczamy weryfikacji, korekty, czy nawet wyłączenia pewnych relacji, jeśli okażą się kolizyjne” przyznają urzędnicy.

Samo otwarcie Areny Gorzów zaplanowano na dwa dni: 9 i 10. grudnia. W tym czasie na mieszkańców czekają liczne atrakcje! Szczegółowy harmonogram znajdziecie na Facebookowym profilu „Arena Gorzów”.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
19.2 ° C
19.2 °
19.2 °
50 %
5.5kmh
80 %
niedz.
23 °
pon.
24 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE