niedziela, 10 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Zostało Ci świąteczne jedzenie? Podpowiadamy, co można z nim zrobić

Zostało Ci świąteczne jedzenie? Podpowiadamy, co można z nim zrobić

Podczas świąt w większości polskich domów stoły uginają się pod ciężarem różnego rodzaju przysmaków. Nie da się ukryć, że jest to czas wielkiego obżarstwa! Jednak smakowitych potraw, zrobionych w tak dużych ilościach, często nie da się przejeść. Co wtedy?

Ulubiony karp, pierogi, barszcz czy ciasta jedzone trzeci dzień z rzędu tracą nieco swój wyjątkowy smak. Czasem jedzenia jest też tak dużo, że niemożliwym jest, aby wszystko zniknęło z talerzy. I tak, po świętach, często stajemy przed dylematem: co zrobić z daniami, na które już zdecydowanie nie mamy ochoty?

Po pierwsze, pamiętajmy, żeby jedzenia nie wyrzucać! Są bowiem osoby, które wiele by dały za ciepły i pyszny posiłek. Świątecznymi potrawami najlepiej się więc podzielić z potrzebującymi. W Gorzowie działa kilka miejsc, do których można przywieźć to czego nie daliśmy rady przejeść.

Pierogi, bigos, sałatki i inne dania chętnie przyjmie Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia, które przy ulicy Warszawskiej prowadzi punkt pomocy dla osób ubogich i bezdomnych. Można tam przywozić nie tylko gotowe już dania, ale także inne produkty, jak na przykład kasze, makarony, konserwy, itp.

Świątecznymi potrawami można się również podzielić z bezdomnymi przebywającymi w Domu Św. Brata Alberta przy ulicy Strażackiej oraz z podopiecznymi Stowarzyszenia Pomocy im. Brata Krystyna z ulicy Słonecznej. Posiłek można też zawieźć do jadłodzielni w Wawrowie. Wystarczy zostawić jedzenie w tamtejszym kościele.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
2.1 ° C
2.1 °
2.1 °
94 %
0.5kmh
100 %
niedz.
6 °
pon.
7 °
wt.
6 °
śr.
3 °
czw.
3 °

NAJPOPULARNIEJSZE