czwartek, 7 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczNie ten rozmiar, kolor lub fason. Co zrobić z nietrafionym prezentem?

Nie ten rozmiar, kolor lub fason. Co zrobić z nietrafionym prezentem?

Święta nieodzownie kojarzą nam się z Mikołajem i prezentami. Niektórzy już na kilka miesięcy przed Gwiazdką szukają dla bliskich wymarzonego podarunku. Jednak, co zrobić w sytuacji gdy prezent okazuje się być nie do końca tym wymarzonym?

Wbrew pozorom znalezienie podarunku nie jest wcale łatwym zadaniem. Idealną sytuacją jest ta, gdy ktoś konkretnie powiedział co chciałby dostać lub nawet wybrał się z nami na zakupy w poszukiwaniu najlepszej i najpotrzebniejszej dla siebie rzeczy. Jednak, nie we wszystkich domach wygląda to tak kolorowo. Często musimy na własną rękę szukać podarunku dla bliskich,. I niestety, mimo wielu wysiłków i jak najlepszych zamiarów nie zawsze udaje się trafić w gust osoby obdarowywanej. Co zrobić w takiej sytuacji?

Jak informuje Miejski Rzecznik Praw Konsumenta: jeśli towar został zakupiony przez Internet to każdemu, bez wyjątku, przysługuje prawo zwrotu. Można to zrobić w ciągu 14 dni od daty zakupu. Niestety, nieco inaczej jest w przypadku zakupów stacjonarnych. Tutaj, zwrot niewadliwego towaru zależy wyłącznie od dobrej woli sprzedawcy. Warto to uwzględnić jeszcze w momencie zakupu i dopytać się konkretnie czy istnieje możliwość zwrotu lub wymiany. Dobrze jest otrzymać takiego potwierdzenie pisemnie, np. z tyłu paragonu.

A co jeśli zostaliśmy z nietrafionym prezentem którego nie da się już zwrócić ani wymienić? I na ten [problem istnieje pare rozwiązań. Po pierwsze: daną rzecz można po prostu odsprzedać dalej za pośrednictwem jednego z portali internetowych, a otrzymane w ten sposób pieniądze przeznaczyć na coś bardziej dla siebie odpowiedniego.

Można też przeznaczyć daną rzecz na cele charytatywne lub po prostu uszczęśliwić kogoś innego, dla kogo taki podarunek byłby idealny. Nie polecamy wyrzucania nietrafionych prezentów. Warto pamiętać, że ktoś wydał na niego pieniądze, a w obecnych czasach warto jest dbać o każdą złotówkę. Nie wspominając już o tym, że takie działanie może przynieść szkodę dla środowiska.

A na następny rok, aby uniknąć podobnych kłopotów, warto umówić się wcześniej co kto chciałby dostać i mieć pewność, ze każdy będzie zadowolony z prezentu!


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
0 ° C
0.4 °
0 °
99 %
1kmh
100 %
czw.
0 °
pt.
1 °
sob.
2 °
niedz.
5 °
pon.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE