czwartek, 30 marca, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Żywność dla uchodźców w Miejskim Punkcie Pomocy Humanitarnej

Żywność dla uchodźców w Miejskim Punkcie Pomocy Humanitarnej

W Gorzowie uruchomiony zostaje specjalny punkt, w którym uchodźcy z Ukrainy będą mogli bezpłatnie otrzymać m.in. żywność, ubrania, środki higieniczne, zabawki, a nawet wózki dla dzieci.

Punkt działa od dzisiaj (12.04) w budynku dawnego Tesco przy ulicy Górczyńskiej. Będzie on otwarty trzy razy w tygodniu: we wtorki (w godz. 12:00-18:00), w czwartki (9:00-15:00) i w soboty (10:00-14:00). Po żywność Ukraińcy mogą się zgłaszać jedynie w czwartki, a do wydania produktów konieczny jest specjalny talon wydawany przez Gorzowskie Centrum Pomocy Rodzinie. Bon żywnościowy można uzyskać w siedzibie GCPR przy ulicy Jagiełły 9. Bony będą wydawane tym uchodźcom, którzy znaleźli się w Polsce po 24. lutego.

Jak informują urzędnicy obecnie w hali znajdują się: odzież, obuwie, koce, walizki, torby, pościel, zabawki, artykuły niemowlęce, wózki, nosidełka, wózki inwalidzkie, rowerki i hulajnogi. Jeśli chodzi o żywność to w tym wypadku do pomocy mogą się przyłączyć sami mieszkańcy, którzy mogą przynosić niezbędne produkty. W tej chwili najbardziej potrzebne są oleje, masła, margaryny, smalce. Przynosić można też żywność długoterminową, jak np. kasze, ryże, itp., ale również świeże owoce, warzywa, nabiał. W punkcie znajdują się chłodnie, w których można przechowywać jedzenie. Jeśli ktoś chciałby pomóc może dostarczać artykuły w godzinach działania punktu lub kontaktując się wcześniej z Moniką Piaskowską, koordynatorką miejskich zbiórek.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
6.6 ° C
6.6 °
6.6 °
91 %
0.9kmh
100 %
czw.
15 °
pt.
13 °
sob.
9 °
niedz.
8 °
pon.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE