wtorek, 28 marca, 2023
Strona głównaWiadomościGubin100 nowych miejsc pracy koło Gubina

100 nowych miejsc pracy koło Gubina

Kilkanaście dni temu rozpoczęła się budowa fabryki w Guben, która zatrudni około 100 pracowników. O pracę będą mogli ubiegać się również Polacy.

Pod Guben powstanie fabryka BiFi – to marka produkująca szybkie przekąski mięsne, od 2014 roku należąca do amerykańskiej firmy Jack Link’s. Produkty tej marki są popularne w Niemczech i są produkowane w tym kraju od 50 lat.

20 października miało miejsce uroczyste rozpoczęcie budowy fabryki pod Guben, w którym udział wzięli m.in. burmistrz Guben – Fred Mahro, przedstawiciele inwestora oraz władz regionu. Zakład będzie potężny. Inwestycję oszacowano na około 50 mln euro. W budynku fabryki od 2024 roku będzie pracować 100 osób. Jak zapewnia burmistrz Gubina, Bartłomiej Bartczak, spore szanse na zatrudnienie będą mieli mieszkańcy z polskiej strony. Miejsc pracy może być nawet więcej, ponieważ na terenie, na którym trwa budowa jest jeszcze miejsce na trzy hale produkcyjne.

– Poprzez lokalizację w Guben znacznie zwiększamy nasze możliwości produkcyjne i tym samym tworzymy warunki do dalszego wzrostu i zatrudnienia – powiedział Alfred Gehr, odpowiedzialny za łańcuch dostaw.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
1 ° C
1.8 °
0.6 °
74 %
3.9kmh
86 %
pon.
2 °
wt.
7 °
śr.
7 °
czw.
18 °
pt.
14 °

NAJPOPULARNIEJSZE