wtorek, 6 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościGubin240 tys. zł dla szkół z Gminy Gubin

240 tys. zł dla szkół z Gminy Gubin

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wszystkie szkoły podstawowe prowadzone przez gminę znalazły się wśród beneficjentów programu.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe, dzięki któremu uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

Szkoły podstawowe prowadzone przez Gminę Gubin otrzymały wsparcie w łącznej kwocie 240 000 zł, wsparcie przyznano w zależności od liczby uczniów:

  • szkoła podstawowa w Czarnowicach 60 000 zł
  • szkoła podstawowa w Starosiedlu 30 000 zł
  • szkoła podstawowa w Chlebowie 60 000 zł
  • szkoła podstawowa w Grabicach 60 000 zł
  • szkoła podstawowa w Strzegowie 30 000 zł

Szkoły, dzięki otrzymanemu wsparciu kupią nowoczesny sprzęt, między innymi: drukarki 3D z akcesoriami, mikrokontrolery z sensorami i wzmacniaczami, sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć, statywy z akcesoriami, oświetlenie do realizacji nagrań, stacje lutownicze oraz roboty edukacyjne.

Doposażenie szkół w nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne pozwoli na uatrakcyjnienie dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy oraz praktycznych umiejętności przez uczniów.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
1.9 ° C
2.4 °
1.8 °
98 %
3.4kmh
100 %
wt.
2 °
śr.
3 °
czw.
3 °
pt.
1 °
sob.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE