niedziela, 3 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościGubinBakterii Coli w rurach już nie ma, ale i tak jeszcze tydzień...

Bakterii Coli w rurach już nie ma, ale i tak jeszcze tydzień gotujemy wodę

Akredytowane laboratorium w Zielonej Górze, tj. EKOSYSTEMY – JT sprawdziło na ul. Miodowej i ul. Lubelskiej na wys. ul. Wrońskiego, na ul. Śląskiej na sieci wodociągowej stan próbek i nie stwierdziło bakterii grupy coli, ani enterokoków kałowych. Nieliczne są jednak jeszcze na Stacji Uzdatniania Wody. Co to oznacza dla mieszkańców?

Na początku września br. miała miejsce duża awaria na sieci wodociągowej w naszym mieście. W trakcie jej usuwania do wodociągów dostało się powietrze, w efekcie czego doszło do rozwoju bakterii. Tym samym badania próbek wody wykonane przez Sanepid wykazały, że w sieci pojawiły się bakterie coli, ponadto ich mniejsze stężenie wystąpiło na Stacji Uzdatniania Wody – napisało w komunikacie Przedsiębiorstwo Usług Miejskich przyznając się niejako do spowodowania całej sytuacji.

Niestety jeszcze co najmniej do 29 września będziemy musieli przegotowywać wodę, zanim zaczniemy ją spożywać. Wszystko związane jest, z tym że nieliczne pałeczki coli wciąż występują w próbkach pobranych na Stacji Uzdatniania Wody.

PUM niezwłocznie przystąpił do dezynfekcji urządzeń i sieci znajdujących się w SUW. Należy zaznaczyć, że skutki poboczne chlorowania (zmieniony zapach i smak) nie będą dotyczyły wody dostarczanej bezpośrednio do domów mieszkańców Gubina.

Nowe próbki zostaną pobrane dopiero 26 września br., a ich wyniki poznamy w przyszły piątek – 29 września. Jednocześnie szefostwo spółki przeprasza wszystkich mieszkańców za niedogodności występujące w ostatnich dniach. Czytamy, że Przedsiębiorstwo dołoży wszelkich starań, żeby w przyszłości ograniczyć podobne sytuacje do minimum.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
słabe opady śniegu
-2.7 ° C
-2.6 °
-3.3 °
91 %
4.2kmh
100 %
niedz.
-1 °
pon.
-0 °
wt.
1 °
śr.
2 °
czw.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE