niedziela, 3 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościZielona GóraCzas na ósme Winobranie na Winnicy Samorządowej

Czas na ósme Winobranie na Winnicy Samorządowej

W Zaborze przy Lubuskim Centrum Winiarstwa odbędzie się Winobranie. Część osób zapewne zapyta – Czy Winobranie nie skończyło się tydzień temu w Zielonej Górze? Otóż nie. To związane ze zbieraniem owoców dopiero się zaczyna. Przy okazji będą koncerty i cała masa atrakcji.

Zapraszam na prawdziwe winobranie na prawdziwej winnicy. Winnicy Samorządowej. Niedawno zbudowaliśmy drogę i most w Milsku, więc mam nadzieję, że na nasze zaproszenie odpowiedzą także mieszkańcy tej części regionu, która znajdujące się po drugiej stronie Odry – mówi marszałkini Elżbieta Anna Polak.

Pierwsze winorośla zostały posadzone w tym miejscu 10 lat temu, a pierwszą sadzonkę ofiarował winiarz Łukasz Chrostowski. Dzisiaj z pól okalających Lubuskie Centrum Winiarstwa korzysta 13 producentów. (dalsza część artykułu pod zdjęciem)

Rozpoczynamy o godz. 13.00. Będziemy biesiadować, zbierać winorośl. Są sekatory, koszyki, fartuszki. Chcemy spędzić tutaj razem cały dzień, aż do koncertu, kiedy na scenie będzie z nami Kayah, a my zaśpiewamy z nią wszystkie znane przeboje – zapowiedziała włodarz województwa.

VIII Winobranie na Winnicy Samorządowej w Zaborze startuje w sobotę, 23 września 2023 r. o godz. 13.00. Jak zapowiada Janusz Rewers, dyrektor Departamentu Promocji i Strategii Marki Urzędu Marszałkowskiego będą darmowe atrakcje dla najmłodszych, Strefa Duszka Lubuszka z malowaniem twarzy, tatuażami. Będzie można sprawdzić sprawność sportową. Będzie strefa gastronomiczna i osiem stoisk winiarskich.

W Lubuskiem mamy ponad 100 winnic, z czego ponad 50 zarejestrowanych oraz największą powierzchnię winnic w kraju – ok. 136 hektarów.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
słabe opady śniegu
-2.8 ° C
-2.8 °
-3.8 °
46 %
5.5kmh
100 %
niedz.
-2 °
pon.
-2 °
wt.
-0 °
śr.
1 °
czw.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE