sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGubinCarina Gubin w tarapatach

Carina Gubin w tarapatach

Kolejny mecz, który Carina kończy na tarczy. Już trzeci z rzędu. Rzut oka na tabelę i widać, że zespół z Gubina jest w tarapatach.

Nie układa się Carinie Gubin w ostatnich spotkaniach. Starcie w poprzedniej kolejce z Rakowem II Częstochowa mogło się podobać, ale punktów liderowi nie udało się urwać. A tych Carina potrzebuje coraz bardziej. Nie udało się też ich zdobyć w ostatniej kolejce III ligi (grupa III) w meczu z Ślęzą Wrocław na stadionie miejskim w Gubinie.

Carina odważnie zaczęła spotkanie i szybko to zaprocentowało – udało się wywalczyć rzut karny, który wykorzystał Przemysław Haraszkiewicz. W 5. minucie było 1:0 i z takim startem wydawało się, że Carina się przełamie. Nic bardziej mylnego, bo później strzelali już tylko goście. Najpierw w 20 minucie doprowadzili do wyrównania – również z rzutu karnego. Później pięknym strzałem popisał się Mateusz Stempin ze Ślęzy Wrocław i w 29. minucie było już 1:2. W drugiej połowie padła tylko jedna bramka, w samej końcówce zwycięstwo przyjezdnych przypieczętował Vinícius Matheus. Mecz zakończył się wynikiem 1:3.

Wystarczy rzut oka na tabelę III ligi, żeby zauważyć, że Carina ma kłopoty. Po 11. kolejkach ma 11 punktów. Wygrała tylko trzy spotkania, zremisowała dwa i pozostałe przegrała. Strzeliła w nich 13 goli, a straciła aż 22. Obecnie znajduje się na 15. miejscu, tuż nad strefą spadkową, ale ekipa na 16. miejscu – Odra Wodzisław Śląski – ma tyle samo punktów co Carina.

Carina musi złapać oddech i oddalić się od strefy spadkowej. Okazja do tego będzie bardzo dobra, ponieważ w następnej kolejce gubinianie zmierzą się na wyjeździe ze Stalą Brzeg – drużyną na 17 miejscu, która w tym sezonie zdołała zdobyć tylko 7 punktów.