poniedziałek, 29 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGubinCzarna seria Cariny na koniec roku. Czwarta porażka z rzędu

Czarna seria Cariny na koniec roku. Czwarta porażka z rzędu

Carina Gubin w sobotę (25 listopada) przegrała czwarte spotkanie z rzędu w III lidze. Uległa 4:1 w meczu na wyjeździe przeciwko Górnikowi Polkowice.

Carina Gubin nie była faworytem w wyjazdowym spotkaniu z wyżej notowanym Górnikiem Polkowice. Przed tym spotkaniem Obuwnicy znajdowali się w słabej formie – przegrali w III lidze trzy spotkania z rzędu.

Gospodarze w przeciągu całego meczu byli drużyną lepszą. Przewagę udokumentowali pod koniec pierwszej połowy – w 38 minucie wynik spotkania otworzył Filip Baranowski. Jeszcze przed zejściem na przerwą miejscowi podwyższyli prowadzenie. W 44 minucie do siatki trafił Kacper Poczwardowski.

Sytuacja Cariny nie poprawiła się po przerwie. Kolejne bramki strzelali zawodnicy Górnika. W 54 minucie trafił Kacper Bajerski, a w 66 minucie bramkę na 4:0 zdobył były piłkarz Cariny Gubin – Jakub Ryś. W 70 minucie honorowe trafienie dla Cariny Gubin zaliczył Denis Matuszewski i mecz zakończył się wynikiem 4:1.

W ostatnich tygodniach próżno szukać na boisku Cariny, która wygrywała w Pucharze Polski z drużynami z II ligi. Gubińska drużyna zakończyła w tym roku zmagania ligowe i wydaje się, że przerwa zimowa przyda się trenerowi Grzegorzowi Kopernickiemu, żeby poukładać zespół na wiosnę. Carinę czeka walka o utrzymanie. Obuwnicy znajdują się w strefie spadkowej – na 16. miejscu z dorobkiem 18 punktów.

Carina Gubin ma w tym roku do rozegrania jeszcze jeden mecz. Historyczne spotkanie dla III-ligowego klubu z polsko-niemieckiej granicy – mecz w 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski z byłym mistrzem Polski, Piastem Gliwice. Odbędzie się on w czwartek (7 grudnia) o godz. 12.00 na stadionie miejskim przy ulicy Sikorskiego w Gubinie. W obecnej formie trudno się spodziewać, że Carina sprawi niespodziankę w starciu z drużyną z Ekstraklasy. Mimo to, będzie to sportowe święto dla Gubina.