sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGubinEuropark w Gubinie dostępny dla mieszkańców

Europark w Gubinie dostępny dla mieszkańców

Urząd Miasta w Gubinie poinformował w środę – 13 lipca – o tym, że zmodernizowany park w centrum miasta jest już dostępny dla mieszkańców.

Długo trzeba było poczekać na otwarcie zmodernizowanego parku w centrum miasta w Gubinie, czyli tzw. Europarku. Prace rozpoczęły się jesienią 2021 roku i pierwotnie miały zakończyć się w okolicach czerwca 2022 roku. Urząd Miasta w Gubinie planował nawet oficjalne otwarcie na obchody Dni Europy, które odbyły się 7 maja. Nie udało się.

W środę – 13 lipca – Urząd Miasta w Gubinie poinformował, że odnowiony park jest już dostępny dla mieszkańców i odwiedzających. „Wszystkie odbiory podpisane, inwestycja zrealizowana, co oznacza, że wszyscy mieszkańcy mogą korzystać z odnowionego parku w centrum, pomiędzy ulicami: Obrońców Pokoju, Słowackiego, Dąbrowskiego i 3 Maja. Oficjalne otwarcie dopiero 22 lipca, ale już dzisiaj zapraszamy w to miejsce.” – czytamy w komunikacie UM.

Europark został zmodernizowany za ok. 2,5 mln zł. Gubiński samorząd uzyskał dofinansowanie z środków Unii Europejskiej na projekt pn. „Europark – Wykorzystanie dziedzictwa przyrodniczo-kulturowego do rozwoju turystyki w obszarze przygranicznym”.

Park zmienił się nie do poznania. W centrum powstała specjalna fontanna, która robi wrażenie zwłaszcza wieczorami, gdy włączone jest jej kolorowe podświetlenie. Ponadto pojawiły się nowe ławki, kosze na śmieci, psie pakiety, stoliki z siedziskami, stoliki do gry w szachy oraz elementy zabawowe dla najmłodszych. Nowością są budki lęgowe dla ptaków i wiewiórek, a także domek dla owadów. Nie zabrakło wielu nowych nasadzeń. Co sądzicie o Europarku?


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie umiarkowane
19 ° C
19 °
19 °
62 %
5.2kmh
84 %
sob.
24 °
niedz.
26 °
pon.
27 °
wt.
27 °
śr.
29 °

NAJPOPULARNIEJSZE