piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGubinJubileusz 60-lecia SP3

Jubileusz 60-lecia SP3

30 września odbył się Festyn z okazji 60-lecia Szkoły Podstawowej nr 3 w Gubinie.

Szkoła Podstawowa Nr 3 w Gubinie rozpoczęła działalność 1 września 1963 roku. Inauguracja nowego roku szkolnego 1963/64 odbyła się w wynajętych pomieszczeniach Pralni Garnizonowej. W tym czasie trwały prace budowlane nad nowym obiektem. W styczniu 1964 roku odbyło się uroczyste przekazanie nowej szkoły do użytku. Pod kierownictwem Pawła Ciechanowicza rozpoczęła działalność siedmioklasowa Szkoła Podstawowa, do której uczęszczało 470 uczniów.

Przez te kilkadziesiąt lat szkoła ewoluowała. W ostatnim czasie najważniejszą inwestycją było oddanie do użytku w roku 2020 pełnowymiarowej hali sportowej, dzięki czemu wspierany jest rozwój sportu nie tylko w szkole ale i na terenie miasta.

Jubileusz był okazją do składania życzeń i gratulacji z okazji zacnego Jubileuszu placówki. Nie zabrakło także urodzinowego tortu oraz gości, którzy są związani ze szkołą.

Fot. Zbigniew Piejek

W trakcie festynu odbyły się liczne występy i pokazy, konkursy oraz zawody. Na najmłodszych czekały dmuchane zamki. Odbyła się także szkolna loteria falcowa oraz licytacje. Były ciasta, galaretki, gofry, pierogi, frytki, pizza napoje oraz dania z grilla.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie małe
11.2 ° C
11.8 °
9.1 °
65 %
1.2kmh
47 %
pt.
20 °
sob.
24 °
niedz.
25 °
pon.
27 °
wt.
19 °

NAJPOPULARNIEJSZE