poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGubinKolejne środki na inwestycje w Gubinie

Kolejne środki na inwestycje w Gubinie

Dziś poznaliśmy wyniki drugiego naboru Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Sprawdź jakie wnioski otrzymały dofinansowanie.

Rządowy Program Odbudowy Zabytków to specjalny fundusz przeznaczony dla jednostek samorządu terytorialnego na prace konserwatorskie i restauratorskie oraz roboty budowlane w należących do nich obiektach zabytkowych.

Gmina wiejska Gubin otrzymała dofinansowanie w wysokości 1 295 323,00 zł na realizację zadania pn.: Przebudowa dróg gminnych w miejscowości Gębice.

Miasto Gubin będzie mogło zrealizować dwa przedsięwzięcia:

Ponad milion złotych, dokładnie 1 274 000,00 zł Miasto pozyskało na Rewitalizację baszty Bramy Ostrowskiej. Baszta Bramy Ostrowskiej ocalała z rozbiórki obwarowań miejskich w XIX wieku. Swoje istnienie zawdzięcza protestom ówczesnych mieszkańców Gubina. Pozostała jako ozdoba i atrakcja gubińskiej starówki.

Fara Gubińska jako Centrum Kultury i Komunikacji w Gubinie – Odtworzenie attyki tarasu wieży to inwestycja, która zostanie dofinansowana w wysokości 480 200,00 zł. O remoncie/odbudowie Fary Gubińskiej mówi się już od dawna. Przez lata, poza wieżą Kościoła Farnego, nie udało się zrealizować wielkich planów o kompleksowej odbudowie tego obiektu.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie umiarkowane
14.3 ° C
14.6 °
12.3 °
88 %
1.8kmh
56 %
pon.
25 °
wt.
27 °
śr.
30 °
czw.
31 °
pt.
28 °

NAJPOPULARNIEJSZE