środa, 29 listopada, 2023
Strona głównaWiadomościGubinKradł, groził i niszczył. Teraz trafi za kratki

Kradł, groził i niszczył. Teraz trafi za kratki

Policjanci z Gubina zatrzymali 29-latka, który jest podejrzany o kilka przestępstw, w tym kradzież biżuterii ze sklepu jubilerskiego, zniszczenie elewacji budynki i groźby pozbawienia życia.

Do zniszczenia elewacji budynku poprzez wykonanie napisu sprayem doszło w poniedziałek – 24 stycznia – wówczas 29-latek został zatrzymany na gorącym uczynku przez kryminalnych z gubińskiego komisariatu. W złożonym w późniejszym czasie zawiadomieniu, właściciel wycenił straty na ponad 1700 złotych.

Kilka dni później – 1 lutego – w sklepie jubilerskim doszło do kradzieży łańcuszków i telefonu komórkowego o łącznej wartości około 2400 złotych. Sprawa przekazana została do realizacji policjantom referatu kryminalnego, którzy w wyniku ustaleń wytypowali osobę, która mogła dopuścić się tego czynu. Okazał się nim 29-latek, który kilka dni wcześniej dokonał zniszczenia mienia. Ponadto po wyjściu ze sklepu groził on członkowi rodziny właściciela sklepu pozbawieniem życia, za co grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Nie była to jego pierwsza kradzież w tym sklepie jubilerskim, a zebrany wówczas materiał dowodowy pozwolił na przesłanie akt sprawy wraz z aktem oskarżenia do sądu. Usłyszał on zarzut dokonania kradzieży łańcuszków i bransoletki o łącznej wartości ponad 5 tysięcy złotych. Za ten czyn będzie odpowiadał przed sądem w warunkach recydywy. Grozi mu do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Ostatnie zdarzenie miało miejsce w środę – 2 lutego. Mężczyzna po wejściu do drogerii, zabrał z półek perfumy i włożył je do kieszeni spodni, po czym wyszedł ze sklepu. Łączna wartość start to ponad 850 złotych. Informacja o zdarzeniu została zgłoszona w gubińskim komisariacie. Tego samego dnia policjanci prewencji zatrzymali 29-latka na jednej z ulic w Gubinie.

Podczas przesłuchania usłyszał zarzuty zniszczenia elewacji budynku, gróźb karalnych, kradzieży łańcuszków i telefonu komórkowego ze sklepu jubilerskiego oraz kradzieży perfum z drogerii. Przy czym w przypadku kradzieży i zniszczenia mienia będzie on odpowiadał w warunkach recydywy.

W piątek – 4 lutego – został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim, gdzie prokurator po zapoznaniu się z materiałami spraw i ich analizie podjął decyzję o zmianie zarzutów dotyczących kradzieży kwalifikując je w obu przypadkach jako kradzież szczególnie zuchwałą dokonaną w warunkach recydywy. Ponadto podjął decyzję o wystąpieniu do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec 29-latka tymczasowego aresztowania. Mężczyzna kolejne trzy miesiące spędzi w areszcie. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
0.1 ° C
0.2 °
-0.5 °
78 %
5.4kmh
100 %
śr.
-0 °
czw.
0 °
pt.
-1 °
sob.
-1 °
niedz.
-0 °

NAJPOPULARNIEJSZE