sobota, 3 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościGubinMłodzież wciąż zbiera pieniądze na mural

Młodzież wciąż zbiera pieniądze na mural

Młodzieżowa Grupa „Otwarte” nie poddaje się i dalej próbuje zebrać pieniądze na mural, który powstałby przy schodach do byłego „Rolniczaka”.

Pomysł powstał już w zeszłym roku. Młodzieżowa Grupa „Otwarte” uruchomiła zbiórkę pieniędzy, która pozwoliłaby zrealizować ciekawy projekt, który ostatecznie upiększyłby ścianę przy schodach, prowadzących do Europejskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gubinie, czyli byłego „Rolniczaka”.

– Pani Teresa Zajkowska wpadła na pomysł, aby to zmienić przy pomocy niewykorzystanego, a mającego potencjał miejsca. Swoją wizją „zaraziła” nas – napisała Młodzieżowa Grupa „Otwarte”.

Mural to nie jest nowość w Gubinie. Imponujące malowidło ścienne powstało na placu Chrobrego, który wyróżnia się i sprawił, że okolica zrobiła się ładniejsza.

– Schody do popularnego „Rolniczaka” zna chyba każdy mieszkaniec Gubina. Są długie, a przy nich ciągnie się mur, który jest idealnym, jednak niedocenionym miejscem na zrobienie graffiti i podarowanie miastu kolejnego kolorowego miejsca cieszącego oko – czytamy w opisie zbiórki.

Młodzieżowa Grupa „Otwarte” nie zamierza jednak powierzać takiej pracy amatorom. Dlatego potrzebuje znacznej kwoty pieniędzy, ponieważ próbują utworzyć specjalne wydarzenie, na które zaprosiliby artystów-grafficiarzy i zapewniliby „zaplecze”, w postaci farb, sprayów, wałków czy pędzli.

– Potrzebujemy 10 000 zł na zrealizowanie naszego planu. Wierzymy, że jak największa liczba osób włączy się do tego projektu i powstanie nowe miejsce będące wizytówką miasta – zachęca gubińska młodzież.

Ale idzie jak po grudzie. O zbiórce mówi się już od wielu miesięcy, a grupa uzbierała zaledwie 1600 zł. Czy się uda? Poniżej podajemy link do zbiórki:

https://zrzutka.pl/asg4u6


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
0.1 ° C
0.7 °
-0.5 °
89 %
2.9kmh
88 %
sob.
0 °
niedz.
4 °
pon.
5 °
wt.
3 °
śr.
3 °

NAJPOPULARNIEJSZE